موج چهارم کرونا به تهران رسید، احتمال دورکاری کارمندان

به گزارش اخبار ورزشی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش تعداد موارد بستری و سرپایی بیماران کووید19 در تهران، گفت: برای اینکه کاملا متوجه تاثیرات سفر ها بر فرایند بیماری در کشور باشیم حدودا 10 روز دیگر باید صبر کنیم. چیزی که فعلا برای ما تعیین است این نکته است که موج چهارم کرونا به تهران رسیده است.

موج چهارم کرونا به تهران رسید، احتمال دورکاری کارمندان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

دکتر نادر توکلی در مصاحبه با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه استانداری تهران، گفت: ما شاهد افزایش 37 درصدی تعداد بیماران بستری نسبت به هفته در شهر تهران هستیم و این موضوع سبب شده است شرایط بیمارستان ها بویژه در بخش مراقبت های ویژه متراکم باشد و شرایط ارائه خدمت سخت تر صورت گیرد. با برگزاری جلسه مدیریت بحران تصمیمات جدیدی برای استان اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه نمود: بر اساس بخش نامه دکتر جان بابایی تغییراتی در تصمیم گیری ها پیرامون انجام اعمال و بستری بیماران الکتیو در شرایط فعلی اجرا شده است و به احتمال زیاد بر اساس شرایط موجود بیمارستان ها را به سمتی سوق دهیم که افزایش ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را داشته باشند. در شرایط فعلی معمولا یک سوم بیماران کووید19 احتیاج به بستری در بخش مراقبت های ویژه دارند و این یعنی بیماران بدحال تری هستند.

توکلی درباره تعداد مراجعه بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا هستیم؛ همچنین روزانه حدود 600 نفر بیمار در بیمارستان های استان بستری می شوند؛ این در حالی است که تعداد مراجعه بیماران سرپایی روزانه به حدود 4700 نفر رسیده است. بخشی از افزایش آمار مراجعه کنندگان به این دلیل است که در تعطیلات عید مطب ها تعطیل بودند و بیماران به همین دلیل به بیمارستان ها مراجعه می کردند، اما کلا در هفته دوم فروردین ماه به شدت شاهد افزایش تعداد موارد بستری و سرپایی بودیم. بر همین اساس معاونت درمان وزارت بهداشت با ابلاغ بخش نامه ای اعلام نموده است تا بیمارستان ها برای افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کووید19 اقداماتی انجام دهند.

وی اضافه نمود: البته این خبر خوبی نیست، زیرا به نظر می رسد هفته سوم و چهارم فروردین بحران شدیدی در تهران داشته باشیم.

وی با اشاره به شلوغی ناوگان حمل و نقل عمومی در روز های پس از تعطیلات عید، بیان نمود: برای دورکاری کارمندان، تغییر ساعات کاری و حمل و نقل عمومی نیز احتمالا تصمیمات خوبی طی روز های پیش رو گرفته می گردد.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران ادامه داد: برای روز های آینده پیش بینی چندان جالبی از شرایط تهران نداریم؛ زیرا تعداد موارد بستری روبه افزایش است. در حال حاضر بیشتر بستری ها و مراجعات خانوادگی است که نشان دهنده تاثیر سفرها، مهمانی ها، عدم رعایت پروتکل ها و... است.

وی گفت: البته برای اینکه کاملا متوجه تاثیرات سفر ها بر فرایند بیماری در کشور باشیم حدودا 10 روز دیگر باید صبر کنیم. چیزی که فعلا برای ما تعیین است این نکته است که موج چهارم کرونا به تهران رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1438

به "موج چهارم کرونا به تهران رسید، احتمال دورکاری کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج چهارم کرونا به تهران رسید، احتمال دورکاری کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید