نابودی ایستگاه فضایی بین المللی به وسیله ناسا، خطرات تخریب یک سازه 100 تنی در آسمان

به گزارش اخبار ورزشی، مهر نوشت: ناسا که تصمیم دارد تا 2030 میلادی ایستگاه فضایی بین المللی را از مدار زمین خارج کند، از شرکت های آمریکایی خواسته ابزاری برای این منظور بسازند.

نابودی ایستگاه فضایی بین المللی به وسیله ناسا، خطرات تخریب یک سازه 100 تنی در آسمان

ناسا و شرکای بین المللی اش در ایستگاه فضایی بین المللی، براساس سیاست فعلی خود تصمیم دارند این آزمایشگاه فضایی را تا 2030 میلادی فعال نگه دارند. تا این زمان ساختار پایه آن فرسوده تر از آن می گردد که برای میزبانی از فضانوردان مناسب باشد.

اما مشکل اینجاست که چگونه می توان یک سازه 100 تنی را به طور ایمن نابود کرد.

ارسال ایستگاه فضایی بین المللی به ارتفاع بالاتر در مدار ممکن نیست زیرا به انرژی زیادی احتیاج است و فشار زیادی به سازه وارد می نماید که ممکن است به فروپاشی آن منجر گردد. روش جایگزین دیگر فرود کنترل شده ابزار به اتمسفر زمین است تا در آنجا بسوزد و بقایای آن در اقیانوس فرود آید.

ایده اولیه کارشناسان آن بود که با یاری مجموعه ای از کپسول های باری رباتیک پروگرس روسیه، ایستگاه فضایی بین المللی به مدار مورد نظر انتقال یابد. اما تحقیق یک ساله ناسا و شرکای آن در آزمایشگاه فضایی نشان داد این گزینه چندان مناسب نیست.

از سوی دیگر روسیه نیز تصمیم دارد در 2028 میلادی ایستگاه فضایی بین المللی را ترک کند و بدتر شدن روابط بین روسیه و شرکای دیگر در این پروژه نیز احتمالا برنامه های قبلی را تحت تاثیر قرار می دهد.

درهمین راستا ناسا به شرکت های آمریکایی پیشنهاد کرد تا وسیله نقلیه خارج سازی از مدار آمریکا (United States Deorbit Vehicle) یا USDV را بسازند که برای مرحله نهایی خارج کردن ایستگاه فضایی بین المللی از مدار به کار می رود. به طور دقیق تر ابزار مذکور زمانی به کار گرفته می گردد که ایستگاه فضایی بین المللی به طور طبیعی به ارتفاع مورد نظر می رود و همزمان مدار آن نیز کاهش می یابد. ابزار نو احتمالا وسیله ای فضایی است که اصلاح شده یا طراحی کاملا نوینی دارد.

به شرکت ها قیمت ثابتی از هزینه به اضافه توافقنامه ابتکاری برای پوشش طراحی، توسعه، آزمایش و ارزیابی و در پی آن ساخت و ساز واقعی ارائه می گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مهر 1402 بروزرسانی: 3 مهر 1402 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2167

به "نابودی ایستگاه فضایی بین المللی به وسیله ناسا، خطرات تخریب یک سازه 100 تنی در آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی ایستگاه فضایی بین المللی به وسیله ناسا، خطرات تخریب یک سازه 100 تنی در آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید