وام نوسازی واحد مسکونی فرسوده 300 میلیون تومان شد

به گزارش اخبار ورزشی، مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن گفت: سقف تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

وام نوسازی واحد مسکونی فرسوده 300 میلیون تومان شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان گفت: در پی انعقاد قرارداد عاملیت فی مابین شرکت بازآفرینی شهری ایران و بانک تخصصی بخش مسکن و با عنایت به رویکرد نوسازی و بهسازی محلات هدف در بافت فرسوده شهری و ایجاد مشوق ها و امتیازات ویژه در پلاک های فرسوده شهری، سقف تسهیلات نوسازی در این منطقه ها به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

شایان در این خصوص گفت: سازندگان حرفه ای که بخواهند با استفاده از فناوری های نوین برای ساخت واحد مسکونی در منطقه ها بافت فرسوده تهران و کلانشهر ها اقدام نمایند می توانند علاوه بر تسهیلات 120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد، در صورت وجود اعتبار از محل منابع بدون سپرده بانک تا سقف 100 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد و 80 میلیون تومان از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (اوراق ممتاز) با نرخ سود 16 درصد استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: سقف تسهیلات نوسازی برای سازندگان غیرحرفه ای که بخواهند در شهر تهران و کلان شهر ها و با استفاده از فناوری های نوین اقدام به ساخت واحد مسکونی نمایند، 270 میلیون تومان معین شده است؛ 120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد، 80 میلیون تومان از محل تسهیلات بدون سپرده بانک با نرخ 18 درصد و در نهایت 70 میلیون تومان از محل اوراق ممتاز با نرخ 16 درصد که مجموع این سه تسهیلاتِ مشارکت مدنی، رقم کل تسهیلات را به 270 میلیون تومان می رساند.

مدیرعامل این بانک گفت: افزایش سقف این تسهیلات، صرفاً مشمول قرارداد های تسهیلات تازه می گردد و بدیهی است در صورتی که پیش نویس قرارداد تسهیلاتی به وسیله شعبه صادر، ولی قرارداد رسمی مشارکت مدنی در دفترخانه منعقد نشده است، امکان بهره مندی از تسهیلات مذکور مشروط به وجود هزینه به جای مانده، فراهم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1599

به "وام نوسازی واحد مسکونی فرسوده 300 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام نوسازی واحد مسکونی فرسوده 300 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید