واکنش اروپایی ها به گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران

به گزارش اخبار ورزشی، مقامات اروپایی از کاهش مجدد تعهدات هسته ای ایران که در واکنش به کوتاهی طرف های اروپایی برجام در اجرای تعهداتشان اجرا شده است، ابراز نگرانی کردند.

واکنش اروپایی ها به گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا روز سه شنبه از شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام ابراز نگرانی کرد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا ساعاتی پس از اعلام رسمی شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام در واکنش به این اقدام ایران گفت: اعلام امروز رئیس جمهور روحانی مبنی بر کاهش مجدد تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام باعث نگرانی ما شده است. ما از ایران می خواهیم که همه اقداماتی که با تعهداتش در برجام منافات دارند را به عقب بازگرداند. در این شرایط حفظ برجام بسیار دشوارتر شده است.

اگنس ون در مول سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز روز سه شنبه در یک نشست خبری با اعلام اینکه دولت متبوعش منتظر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اقدام جدید ایران است، گفت: فرانسه همچنان به توافق هسته ای متعهد است. ما از ایران می خواهیم که به تعهدات خود پایبند باشد و به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه تعهداتش ذیل برجام و سایر تعهدات هسته ای خود همکاری کند.

طرف های اروپایی برجام در حالی ایران را به اجرای یکجانبه تعهدات خود در برجام فرا می خوانند که پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران صرفاً به دادن وعده و وعید اکتفا نموده و گام محسوسی در راستای تأمین منافع مشروع ایران طبق برجام برنداشته اند.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده، امروز سه شنبه 14 آبان رسماً از شروع گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته ای فردو اطلاع داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود را شروع کند.

مقامات ایران بارها تأکید نموده اند که روند کاهش تعهدات هسته ای ایران تا زمانی که طرف های دیگر برجام به تعهدات خود در قبال ایران ذیل این توافق چندجانبه عمل نکنند، ادامه خواهد یافت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 404

به "واکنش اروپایی ها به گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اروپایی ها به گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید