ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است

به گزارش اخبار ورزشی, رشید قربانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و ستارگان مسابقات ورزش دانش آموزی استان که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار گردید, اظهارداشت: هرچند امکانات ورزش دانش آموزی استان از جمله سالن ها و فضاهای ورزشی محدود و سرانه ورزشی نسبت به کشور پایین است؛ اما باوجود نیروی انسانی توانمند در این حوزه، موفقیت های ارزشمندی در سطح کشور کسب شده است.

ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است

وی اضافه نمود: مایه خرسندی است که فرزندان کردستان بتوانند با وجود محدودیت امکانات با درخشش در ورزش دانش آموزی خود را در عرصه ملی نشان دهند و امیدوارم این روند بسیار مطلوب استمرار پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان منابع، امکانات و تجهیزات مناسب، نیروی انسانی توانا و برنامه های با کیفیت را سه فاکتور موفقیت هر سازمان و سیستم بیان کرد و گفت: خوشبختانه حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با وجود این سه مولفه توانسته است ورزش دانش آموزی استان را ارتقا دهد.

قربانی با اشاره به تاکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر توجه به برنامه های تربیتی و تقویت نشاط و شادابی در مدارس، ادامه داد: دانش آموزان نباید در سطوح سنی پایین تر درگیر آزمون و کتاب های غیر درسی شوند و ضرورت دارد با استفاده از فاکتور ورزش و تمرین ورزشی، نشاط و شادابی را در مدارس تقویت گردد.

وی یاداور شد: خوشبختانه با پیگیری های معاونت محترم تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به طور نسبی نسبت به سال های گذشته تجهیزات ورزشی در قالب کاروان ورزشی وارد مدارس استان شده و امیدوارم این برنامه ها در آینده نیز استمرار داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در سرانجام ضمن تبریک کسب رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی به کلیه دست اندرکاران ورزش دانش آموزی استان، اولیا و دانش آموزان ورزشکار، ابراز امیدواری کرد با کوشش و جدیت این روند روبه رشد ادامه پیدا کند و شاهد ارتقای بیشتری ورزش دانش آموزی در سطح کشور باشیم.

.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 20

به "ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید