چه طور به سگ بای بای کردن یاد دهیم؟

به گزارش اخبار ورزشی، این حرکت بسیار بامزه ای برای یک سگ است! وقتی این کار را به سگ تان یاد دادید، خودتان متوجه می شوید تا چه میزان با نمک است. با این روش مرحله به مرحله به راحتی به سگ تان دست تکان دادن را یاد دهید!

چه طور به سگ بای بای کردن یاد دهیم؟

می خواهید سگ تان یک کار بامزه که همه را هم سرگرم می نماید یاد بگیرد؟ به او یاد دهید دست تکان دهد! اینکه به سگ تان یاد دهید در هنگام سلام یا خداحافظی روی دو پای خود بایستد و دستش را تکان دهد کار سختی نیست. با این کار حتما دوستان و آشنایان تان را غافلگیر می کنید.

برای این کار به چه احتیاج دارید؟

برای یاد دادن این کار به سگ تمام چیزی که احتیاج دارید یک سگ و مقداری خوراکی خوشمزه مخصوص سگ است!

چگونه این کار را به سگ مان یاد دهیم؟

قبل از اینکه این کار را به سگ یاد دهید، او ابتدا باید بداند چگونه دستش را تکان دهد و در واقع فرمان دست دادن را بلد باشد. چرا که دست تکان دادن ترکیبی از دست دادن و آموزش های تازه است.

اگر او هنوز این کار را بلد نیست، باید یک مرحله عقب بروید و ابتدا دست دادن را به او یاد دهید. وقتی سگ تان این کار را یاد گرفت، آماده است که به مرحله بعد برود. مراحل این آموزش از این قرار هستند:

1- به سگ دستور همیشگی دست دادن را بدهید و سپس وقتی او پنجه اش را برای دست داد با شما بالا آورد، به تدریج دست تان را بالا تر ببرید تا پنجه او هم در پی دست شما بالا بیاید تا بتواند دست تان را بگیرد و دست دهد.

2- وقتی سگ پنجه اش را بیشتر از حدی که همواره برای دست دادن بالا می آورد بلند کرد، به او کلمه تشویقی که به آن عادت دارد، مثل آفرین، دختر خوب و یا …، را بگویید و با دادن خوراکی او را تشویق کنید.

3- این کار را چند بار دیگر، تا زمانی که سگ تان پنجه اش را کاملا بالای سرش آورد، انجام دهید.

4- برای اینکه سگ این رفتار را ادامه دهد باید فرمان همیشگی دست دادن را به او بدهید اما وقتی که سگ تان چند بار پشت سر هم پنجه اش را به اندازه مورد انتظار شما بالای سرش بلند کرد، می توانید به او فرمان دست تکان دادن، خداحافظی یا سلام را بدهید.

5- این مراحل را چند بار پشت سر هم تکرار کنید تا جایی که سگ تان دستش را بدون مکس بالای سرش بیاورد. وقتی چند بار این کار را انجام داد دیگر از فرمان دست دادن استفاده نکنید و تنها فرمان دست تکان دادن یا بای بای را به او بدهید.

6- بیشتر سگ ها این رفتار را به زودی یاد می گیرند. زمانی که سگ تان این فرمان را به خوبی یاد گرفت و آن را خوب انجام داد، آغاز کنید به انتخاب برترین بای بای او! به این صورت که باز هم به او فرمان بای بای دهید و تنها در مواردی که سگ به خوبی این کار را انجام داد و بای بای شسته رفته ای به شما تحویل داد، به او خوراکی دهید و در مواقعی که بای بای او خیلی دلچسب نبود، او را تشویق نکنید و به او خوراکی ندهید! یک بای بای خوب یعنی دست سگ کاملا کشیده در بالای سرش قرار گیرد و حرکات رفت و برگشتی پنجه اش هم منظم و معین باشد.

7- زمان های آموزش را کوتاه کنید و سعی کنید در هر بار مقداری پیشرفت داشته باشید. شکیبا باشید. قدرت یادگیری همه سگ ها شبیه به هم نیست. اگر به نظر می رسد سگ تان خسته شده آموزش را تمام کنید و به او استراحت دهید و بقیه آموزش را برای بعد بگذارید. بهتر است قبل از اینکه سگ تان خسته گردد این کار را تمام کنید تا تاثیر منفی در ذهنش نداشته باشد.

8- آموزش بای بای کردن، یعنی این مراحل، را 2 تا 3 بار در هر روز و هر بار چند دقیقه انجام دهید. به زودی سگ تان با بای بای های بامزه اش دوستان تان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را بدرقه می نماید!

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1990

به "چه طور به سگ بای بای کردن یاد دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه طور به سگ بای بای کردن یاد دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید