کاهش استرس مسافرت با نکاتی که سفرتان را لذت بخش می نماید

به گزارش اخبار ورزشی، درست است که مسافرت همواره تجربه ای همراه با استرس بوده است، ولی افزایش اقدامات امنیتی فرودگاه ها و سایر عوامل در سال های اخیر، بر مقدار استرس مسافرت افزوده است. چه سفر شما سفری کاری باشد، چه برای تعطیلات به مسافرت بروید یا برای ملاقات عزیزان تان راهی سفر باشید، با اجرای گام های ساده ای که در ادامه بیان می شوند، می توانید اقدامات مؤثری جهت کاهش استرس مسافرت خود بردارید. با استفاده از این راهکارها می توانید کاری کنید که مسافرت برای شما به همان میزان ای که تصور می کردید، راحت و لذت بخش باشد.

کاهش استرس مسافرت با نکاتی که سفرتان را لذت بخش می نماید

نکاتی که باید پیش از رفتن به فرودگاه رعایت کنید

1. از قبل برنامه ریزی کنید

با مراجعه به وب سایت شرکت هواپیمایی خود، پیش از ترک خانه، از تأخیر هواپیمای خود مطلع شوید تا دیگر مجبور نباشید ساعت ها در سالن انتظار فرودگاه منتظر بمانید. مراجعه به وب سایت فرودگاه ها نیز مفید است و می توانید با مراجعه به آنها از اقدامات امنیتی درحال اجرا مطلع شوید و برای آنها برنامه ریزی کنید. گاهی انتظار کشیدن برای تاکسی یا کوشش برای یافتن هتل پس از رسیدن به مقصد نیز دردسرساز می گردد. بنابراین می توانید از قبل هتل موردنظر خود را رزرو کنید. در هتل نیز ممکن است تاکسی ها یا خدمات حمل ونقل محلی موجود به شما معرفی گردد.

2. وسایل مورداحتیاج خود را از قبل آماده کنید

شما می توانید با آماده کردن هوشمندانه وسایل مورد احتیاج سفر، تا حد زیادی از استرس مسافرت بکاهید. فهرستی از تمام چیزهایی را که باید همراه خود ببرید، تهیه کنید و مقابل هر کدام از آنها که در چمدان می گذارید، تیک بگذارید تا مطمئن شوید چیزی را فراموش نمی کنید. شب قبل از مسافرت یا چند ساعت پیش از زمان حرکت، وسایل خود را آماده کنید تا به علت عجله برای آماده کردن وسایل خود دچار استرس نشوید و تمام چیزهایی را که ممکن است فراموش کنید، در چمدان و وسایل سفر خود قرار دهید. چیزهایی را که در طول سفر به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد، دم دست و داخل کیف دستی خود بگذارید و چیزهای دیگری را که در طول سفر به آنها احتیاجی ندارید، در چمدان قرار دهید تا احتمال گرفتار شدن در قسمت های کنترلی و امنیتی فرودگاه کاهش پیدا کند.

3. لباس راحتی بپوشید

در گذشته مسافران عادت داشتند برای پرواز لباس های شیک و رسمی بپوشند، ولی اکنون می دانیم که پوشیدن لباس های راحت در زمان مسافرت چقدر مهم است. حتما کفش های راحتی بپوشید که برای باعجله راه رفتن در فرودگاه یا رفت وآمد به سمت اتومبیل خود (که ممکن است ناچار شوید آن را در جایی دور پارک کنید) مناسب باشد. حتما لباس های راحتی بپوشید که به راحتی بتوانید حرکت کنید و پوشیدن آنها در تمام طول روز برای شما سخت نباشد. اگر به جایی سفر می کنید که آب وهوای سردی دارد، حتما چند لباس روی هم بپوشید، زیرا در فرودگاه هوا گرم خواهد بود و مجبور می شوید لباس هایی را که روی لباس های دیگر پوشیده اید دربیاورید، ولی وقتی به مقصد می رسید، احساس سرما می کنید و به لباس گرم احتیاج خواهید داشت.

4. مراقب سلامت جسمی خود باشید

ویتامین های مورد احتیاج بدن خود را مصرف کنید، شب پیش از مسافرت خوب بخوابید و داروها و چیزهایی که استرس شما را کاهش می دهد، دم دست داشته باشید تا احتمال بیمار شدن به علت استرس مسافرت و میکروب های موجود در هوای فرودگاه کاهش پیداکند. هیچ چیز نمی تواند بیشتر از این مسئله موجب استرس شما گردد که ببینید مسافرتی که بادقت برنامه ریزی نموده اید، به علت سرماخوردگی یا حتی کسالت هایی بدتر از آن دچار مشکل شده است.

نکاتی که باید در زمان مسافرت رعایت کنید

1. زودتر به فرودگاه بروید

اگر پیش از پرواز زمان کافی داشته باشید، استرس ناشی از پیدا کردن جای پارکینگ، آنالیز کیف ها و چمدان ها در فرودگاه، عبور کردن از بخش امنیتی فرودگاه و سایر جنبه های سفر کاهش پیدا می نماید. ولی درصورت نداشتن زمان کافی و عجله داشتن این استرس ها بسیار بیشتر خواهد شد. اگر هم خیلی زود به فرودگاه برسید می توانید کتاب بخوانید، موسیقی گوش دهید یا در محوطه فرودگاه قدم بزنید و پیش از سفر کمی ورزش کنید. درصورت داشتن زمان کافی، اگر طی فرایند سوار شدن به هواپیما نیز دچار مسئله ای شوید، دست کم دیگر نگرانی ازدست دادن پرواز را نخواهید داشت.

2. پیش از مسافرت خوب غذا بخورید

خوردن غذاهای سالم پیش از رفتن به فرودگاه، به چند علت موجب کاهش استرس شما می گردد:

  • مجبور نیستید غذاهای گران قیمت فرودگاه را خریداری کنید
  • مجبور نیستید به وعده غذایی که در پرواز سرو می گردد (که گاهی ارزش غذایی پایین و مزه ناخوشایندی دارد) متکی باشید
  • نباید نگران نامتعادل شدن سطح قند خون خود (که می تواند بر خلق وخوی شما اثر بگذارد) در زمان مسافرت باشید.

3. چند روش و ترفند سریع برای رهایی از استرس داشته باشید

اگر استرس فشار زیادی به شما می آورد، تمرینات تنفسی، روش های آرام سازی پیشرونده عضلانی (progressive muscle relaxation) و سایر روش های سریع کاهش استرس به شما یاری می نماید که با سرعت بیشتری آرامش خود را به دست بیاورید.

4. نگرش درستی داشته باشید

به جای اینکه به سفر به چشم موقعیتی استرس زا نگاه کنید، آن را تجربه ای جالب یا دست کم، یک چالش درنظر بگیرید. با داشتن نگرشی درست و انجام آمادگی ها و اقداماتی که در بالا اشاره شد، استرس مسافرت شما کاهش چشمگیری خواهد یافت.

چند نکته دیگر برای کاهش استرس مسافرت

  • اشیای فلزی (مانند کلید) را به جای جیب در کیف دستی خود قراردهید تا دیگر مجبور نباشید پس از عبور از درب آشکارساز فلز فرودگاه، جیب های خود را خالی کنید.
  • در اوایل روز سفر کنید، زیرا احتمال تأخیر در پروازهای اوایل روز کمتر است.
  • چیزی برای سرگرم کردن خود (مانند کتابی جالب و تازه) همراه داشته باشید، تا در صورت تأخیر پرواز یا در پروازهای طولانی، با آنها خود را سرگرم و آرام کنید.

امیدواریم با رعایت این توصیه ها بتوانید استرس خود را مدیریت کنید و سفر لذت بخشی برای خود رقم بزنید.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1986

به "کاهش استرس مسافرت با نکاتی که سفرتان را لذت بخش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش استرس مسافرت با نکاتی که سفرتان را لذت بخش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید