گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی کارکنان متهم شد

به گزارش اخبار ورزشی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، کارکنان اخراجی از گوگل افرادی بوده اند که اعتراضات مسالمت آمیز بر علیه سیاست های این شرکت را سازماندهی کرده بودند. تعدادی از این افراد اخراجی شکایاتی را در انجمن ملی روابط کار آمریکا به ثبت رسانده اند و موضوع توسط این انجمن علنی شده است.

گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی کارکنان متهم شد

در صدر این معترضان دو کارمند سابق گوگل به نام های لورنس برلند و کاترین اسپایرز قرار دارند که هر دو در اواخر سال 2019 از گوگل اخراج شدند. برلند اعتراض بر علیه همکاری گوگل با شرکت مشاوره ای آر آی آی را سازماندهی کرد. این شرکت به علت فعالیت بر علیه تلاش های اتحادیه های کارمندی و کارگری آمریکا شهرت دارد. اسپایرز هم سازماندهی اعتراضات بر علیه این شرکت در فضای مجازی را بر عهده داشت.

انجمن ملی روابط کار آمریکا در بیانیه خود در این زمینه تصریح کرده که اقدام گوگل در این زمینه غیرقانونی بوده و به معنای انتقام گیری است. گوگل با نقض قوانین کار ایالات متحده از کارکنانی که قصد اخراج آنها را داشته جاسوسی کرده تا بر دامنه اتهامات آنها بیفزاید.

انتظار می رود رسیدگی قضائی به این شکایات ظرف هفته های آینده آغاز شود و در صورت شکست گوگل در دادگاه این شرکت موظف به استخدام مجدد افراد اخراجی و پرداخت حقوق به آنها بابت مدت بیکاری آنهاست.

گوگل پیش از این به علت پرداخت 90 میلیون دلار پول به اندی روبین مدیر ارشد خود بعد از اخراج از این شرکت به علت آزار جنسی ده ها کارمند زن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. این اقدام گوگل باعث یک اعتراض عمومی 20 هزار نفری بر علیه این شرکت شد.

تصمیم گوگل برای همکاری با وزارت دفاع آمریکا بر سر یک طرح هوش مصنوعی برای ارتقای قابلیت های پهپادهای نظامی پنتاگون به منظور انجام حملات هوایی نیز به اعتراضات گسترده انجامید. در سال 2018 بیش از 3100 کارمند گوگل با تنظیم دادخواستی آنلاین خواستار تغییر تصمیم گوگل در این زمینه شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1225

به "گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی کارکنان متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی کارکنان متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید