دبیر: اگر ممنوع الخروج نشدم کوشش وزارت ورزش بود، به پُست بین المللی احتیاج داریم، رئیس هیئت اول باید مدیر باشد

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر ممنوع الخروج نشدم و حسابم را به خاطر فدراسیون قبلی نبستند کوشش وزارت ورزش بود.

دبیر: اگر ممنوع الخروج نشدم کوشش وزارت ورزش بود، به پُست بین المللی احتیاج داریم، رئیس هیئت اول باید مدیر باشد

به گزارش ، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مورد شیوع ویروس کرونا گفت: دعا می کنم شَر این بلا از مملکت ما و دنیا کَنده گردد. جدا از رعایت مسائل بهداشتی، دعا ضروری است. در مورد قهرمانان یک خواهش دارم از همه قهرمانان، آقا تختی هیچ موقع نمی خواست تختی گردد، آدمی بود که می خواست خوب باشد و خدا او را تختی کرد. او می دانست کجا باید چه کاری کند. الان نشستن در خانه، پهلوانی است. اگر آقا تختی بود همه را تشویق می کرد که در خانه بمانند و خودش هم در خانه می نشست. اکنون در خانه ماندن جهاد است.

نزدیک به 58 میلیارد تومان بدهی داریم

وی در مورد بدهی های فدراسیون کشتی توضیح داد: نزدیک به 57، 58 میلیارد تومان بدهی داریم. به آژانس هواپیمایی بدهکار بودیم. عده ای گفتند 27 میلیارد از این بدهی، مربوط به مالیات است. مالیات از حقوق کارمند کسر شده، اما پرداخت نشده است. اگر ممنوع الخروج نشدم و حسابم را به خاطر فدراسیون قبلی نبستند، کوشش وزارت ورزش بود. روز اولی که من آمدم بیمه، حساب های ما را بست. 6-7 ماه بیمه پرسنل ریخته نشده بود. یا بابت غذا، نورپردازی، خرید تشک ها بدهی وجود داشت که نزدیک یک میلیارد و اندی جریمه خورده، یک آژانس هواپیمایی دو میلیارد و پنجاه میلیون طلبکار بود. به مسئول این آژانس گفتم یا قسط بندی کنیم که شاید دو سال طول می کشد یا درصدی تخفیف بدهد که فکر کنم 650 میلیون تخفیف داد و نقد طلبش را پرداخت کردیم. این میراثی است که به ما رسیده است و ان شاءالله جمعش می کنیم.

قهرمان المپیک درباره امضای تفاهم نامه های فدراسیون کشتی گفت: ما تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش امضاء کردیم. دهه 70 که ما خودمان کشتی می گرفتیم، یک میلیون کشتی گیر فعال در جمعیت 60 و اندی میلیونی داشتیم، اما امروز 45 هزار تا کشتی گیر بیمه شده داریم. یکی از دلایل این اتفاق این است که ارتباط با آموزش و پرورش نداشتیم. تفاهم نامه خوبی نوشتیم تا تشک ها به آموزش و پرورش برود. انتخابی تیم ملی و قهرمان کشوری نوجوانان ما حذف می گردد و اشتراکی با آموزش و پرورش مسابقه برگزار می کنیم. تفاهم نامه ای هم با علوم پزشکی بستیم تا در مورد آسیب های ورزشی به ما یاری کند. در مورد خرید مکمل با یک شرکت که قرار است ما برایش تبلیغ کنیم نزدیک به یک میلیارد به ما مکمل می دهد و یک قرارداد با دانشگاه شریف بستیم. همه اش در کشتی می گوییم ما خوبیم، خب به کجا می خواهیم برسیم؟ 3-4 ماه نشستیم با دوستان در دانشگاه، که معین کنیم 2024 و 2028 می خواهیم کجا برسیم. ما الان هم از روس و آمریکا عقب هستیم. از من توقع نداشته باشید دروغ بگویم. همین کار را آمریکایی ها انجام دادند و با یکی از دانشگاه های شان قرارداد بستند. یکی هم با دانشگاه آزاد قرارداد بستیم برای ادامه تحصیل کشتی گیران و تیم داری آن ها و تشکیل آموزشگاه کشتی. مهم این است که این کار ها به مرحله عمل برسد.

نمی توانم بخاطر چند نفر لیگ را تعطیل کنم

قهرمان دنیا در مورد انتقاداتی که به برگزاری لیگ کشتی می گردد اظهار کرد: المپیک هر 4 سال یک بار برگزار می گردد و 6 نفر آزاد و 6 نفر فرنگی به المپیک می فرایند و دو سه نفر از بین آن ها مدال می گیرند و شاید فقط یک نفر طلا بگیرد. یعنی هر 4 سال یک نفر که طلا می گیرد وضعش خوب می گردد. من نمی توانم این همه سرپرست، مربی و کشتی گیر را نادیده بگیرم. امیرحسین زارع را ببینید، در لیگ خودش را نشان داد. من به کسی نمی گویم در لیگ کشتی بگیرد. به من ربطی ندارد. حسن یزدانی قراردادی که بست اصلا قابل قیاس با جایزه مدال طلایش نیست. فکر نمی کنم غیر از جایزه دلاری روی سکویش که فدراسیون داد، او سال جاری بابت طلای دنیاش جایزه دیگری گرفته باشد. حسن یزدانی 70 درصد پایش از قبل پاره بود. در مرور فن با یک کشتی گیر 57 کیلوگرم این اتفاق برایش افتاده، دکتر کیهانی گفت شانس آوردی این اتفاق الان افتاد. یک بار در مورد حسن یزدانی گفتم فکر نکنید حریفان بیکار نشسته اند و او راحت طلای المپیک می گیرد. در لیگ 40-50 میلیارد پول می آید و تقسیم می گردد.

وی ادامه داد: در سال های قبل می خواستند در دو روز لیگ را جمع نمایند، ما در چهل و چند روز مسابقه برگزار کردیم، اسپانسر می خواهد دیده گردد. می خواستیم 7-8 روز بعد از المپیک لیگ را آغاز کنیم که حالا با موضوع کرونا معلوم نیست چه می گردد. انتخابی تیم ملی هم کاملا متفاوت خواهد شد. لیگ هم کشتی گیرساز است، حتما هم به چند نفر نمی سازد. نمی توانم وقتی به دو سه نفر نمی سازد، تعطیلش کنم. وظیفه ام این است که برند کشتی بالا بیاید، پخش زنده بیاید، اسپانسر بیاید و لیگ این کار ها را انجام می دهد.

دارنده 3 مدال نقره دنیا در مورد بودجه فدراسیون کشتی تاکید نمود: باید از سلطانی فر تشکر کنم، که در ریزترین موضوعات کشتی پیگیری می نماید. در بحث لغو جام دنیای چند سفیر را سر خط کرد. همه ما سوار یک کشتی هستیم، چرا باید با وزارت ورزش دعوا کنم؟ آنها واقعا در حد خودشان حمایت کردند. مشکل این است که بودجه کشتی کم بسته شده است. ما 29 سفر داریم، هزینه بلیت، اسکان و... هر سفر برای ما یک میلیارد هزینه دارد. دو میلیارد کمیته ملی المپیک می دهد و وزارت ورزش 12 میلیارد ما با دلار 15 هزار تومان باید خرج کنیم، دوستان ما با دلار سه هزار تومانی خرج کردند. زمانی که نایب رئیس کمیته ملی المپیک بودم، به فدراسیون کشتی 5 میلیارد با دلار زیر 3 هزار تومان یاری می کردیم. از صالحی امیری هم تشکر می کنم، این بودجه کفاف ما را نمی دهد، اما باز هم تشکر می کنم. آن ها خارج از بودجه خودشان هم جلو بفرایند، باید به دیوان محاسبات پاسخگو باشند. اگر تشکر نکنم بی معرفتی است. مسئول کار مدیریتی باید دغدغه اش این ها باشد.

خانه کشتی شهید ابراهیم هادی به جرات بهترین خانه کشتی دنیاست

وی در مورد بازسازی خانه کشتی مجموعه ورزشی آزادی عنوان نمود: روزی که من در فدراسیون معرفی شدم، یک مرداد بود. 8 صبح معرفی شدم و تیم جوانان تمرین داشت. سر تمرین رفتم. بعد از اینکه خوابگاه بچه ها را دیدم، فقط یک کلمه گفتم من از شما معذرت خواهی می کنم و قول دادم دفعه بعد اینجا را اینطوری نمی بینید. وقتی از خانه کشتی شهیدصدرزاده تشک ها را جمع می کردیم گربه مرده و موش مرده پیدا می کردیم. من خجالت کشیدم. خدا محبت کرد آنجا قابل سکونت شد. خانه کشتی شهید هادی من 22 سال پیش خودم آنجا در اردو بودم. وقتی رفتم محل تمرین از بچه های بزرگسال هم عذرخواهی کردم. سال ها ملحفه ها عوض نشده بود. همه ما کشتی گیران دیسک کمر داشتیم و بچه ها روی زمین می خوابیدند. بدون یک ریال یاری دولتی، الان که صورت شرایط کردیم، معین شد که نزدیک 17 میلیارد و 700 میلیون هزینه شده و بخش خصوصی یاری نموده بود. خدا به ما یاری کرد. الان خانه کشتی شهید ابراهیم هادی به جرات بهترین خانه کشتی دنیاست. اگر کسی مشابه آن را مثال زد، جایزه می دهم.

دارنده مدال نقره بازی های آسیایی درمورد شرایط آموزشگاه کشتی گفت: یک خانه کشتی نیمه ساز هم داریم که اسپانسر قبلی فدراسیون ساخته است. اصل کار خیلی خوب بوده، خدا خیرشان دهد، ولی طراحی بدی شده است. نیمه کاره است نزدیک به 80 درصد کار صورت گرفته و بین 25 تا 30 میلیارد برای راه اندازی پول می خواهد. کار پُر از ایراد است. بغلش نزدیک 1000 متر زمین گرفته ایم و حتما باید زمین بدنسازی دایر گردد که آن هم 30 میلیارد هزینه می خواهد. حالا باید با اسپانسر جلسه داشته باشیم، این خانه کشتی حداقل 60 میلیارد پول می خواهد.

ما در تاریخ 7-8 کشتی گیر تاپ داریم/ برای کسب کرسی بین المللی دلار نداریم اما خدا را داریم

رئیس فدراسیون کشتی در مورد کوشش برای کسب دوباره پست بین المللی نیز گفت: سوریان محبت نموده و قبول زحمت نموده که آنجا پستی که احتیاج داریم را به دست بیاوریم. ما از این دلار ها نداریم که مثل دوره قبلی هزینه کنیم، البته در آینده مباحث حقوقی آن هم دنبال می گردد. 50 درصد اسم حمید سوریان می تواند یاری کند که این پست را بگیریم. درست است دلار نداریم، اما خدا را داریم. در مورد پست آسیایی هم از جدیدی خواهش کردیم که یاری کند و نماینده ما گردد. ما در تاریخ مان 7-8 کشتی گیر تاپ داریم مثل حمید سوریان، رسول خادم، عبدالله موحد، حسن یزدانی و... یکی از آن ها هم عباس جدیدی است. 4-5 ماه هم هست اصلا ارتباطی با هم نداشتیم. امثال جدیدی باید باشند، اگر آن ها بفرایند یک سری درجه دو و سه در کشتی می آیند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد هیئت های کشتی گفت: مباحث هیئت های کشتی را خیلی قهرمانان دنبال ننمایند، چون ما اصول داریم و به دنبال مدیر هستیم. مدیری که کار اجرایی نموده باشد. بتواند برای ما آورده داشته باشند مثلا مازندران خیلی تماس می گرفتند، من با استاندار هم وارد صحبت شدم. جدا از مسائل اخلاقی، رئیس هیئت اول باید مدیر باشد، قهرمان هم باشد چه بهتر، بحث هیئت ها برای ما جدی است، خدا یاری کند آن هایی که می توانند یاری نمایند مسئولیت بگیرند، من از ثمربخش هم سپاسگزارم که سال ها کوشش کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 754

به "دبیر: اگر ممنوع الخروج نشدم کوشش وزارت ورزش بود، به پُست بین المللی احتیاج داریم، رئیس هیئت اول باید مدیر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: اگر ممنوع الخروج نشدم کوشش وزارت ورزش بود، به پُست بین المللی احتیاج داریم، رئیس هیئت اول باید مدیر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید