60 درصد بیماری های انسانی منشاء حیوانی دارد

به گزارش اخبار ورزشی، آنالیز کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در حوزه اروپا نشان می دهد که 60 درصد از تمامی بیماری های بشر منشاء حیوانی دارد.

60 درصد بیماری های انسانی منشاء حیوانی دارد

به گزارش اخبار ورزشی، مقاومت آنتی بیوتیکی تهدید فزاینده ای برای سلامت دنیای است. هر سال در سراسر دنیا حدود 700 هزار نفر در نتیجه عفونت های ناشی از باکتری های مقاوم به دارو، جان خود را از دست می دهند.

همچنین مجموعا حدود 33 هزار نفر در سال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا جان خود را از دست می دهند که این رقم رو به افزایش است.

بسیاری از میکروب های مشابه همچون باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها، انسان ها و حیوانات را به وسیله محیطی که با یکدیگر مشترک هستند تحت تاثیر قرار می دهد و به گفته کارشناسان 60 درصد از تمامی بیماری های انسانی منشاء حیوانی دارد.

زمانیکه میکروب ها در بدن حیوانات به دارو مقاوم می شوند می توانند به راحتی سلامت انسان را نیز تحت تاثیر قرار دهند که همین امر باعث می گردد درمان بیماری ها و عفونت ها مشکل گردد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان بهداشت دنیای،سوزسانا چاکاب مدیر منطقه ای سازمان بهداشت دنیای (WHO) در امور اروپا گفت: سلامت انسان ها، حیوانات و محیط زیست وابسته به مصرف صحیح ترکیب های ضدمیکروبی و مقابله با تهدید ناشی از مقاومت در برابر این ترکیب هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 5

به "60 درصد بیماری های انسانی منشاء حیوانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد بیماری های انسانی منشاء حیوانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید