آزمون سراسری 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی مدارس برگزار می شود

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر آموزش و پرورش از برگزاری کنکور سراسری سال آینده 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی مدارس کشور خبر داد.

آزمون سراسری 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی مدارس برگزار می شود

به گزارش گروه دانشگاه اخبار ورزشی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش با حضور در هنرستان دخترانه آل یاسین واقع در منطقه 12 شهر تهران و بازدید از کارگاه تولید ماسک های تنفسی این هنرستان گفت: از مأموریت های وزارت آموزش و پرورش این است که در شرایط سخت و نیاز های فوری در کنار جامعه باشد، بنابراین در شرایط فعلی ما به کمک جامعه آمده ایم و 130 هنرستان روزانه بین 130 تا 140 هزار ماسک تولید می کنند و در اختیار سازمان های قانونی مرتبط قرار می دهند و تا هرزمانی که کشور به شرایط عدم نیاز ماسک برسد ما این کار را ادامه می دهیم.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا و جبران این تعطیلات در سال تحصیلی جاری گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهور تشکیل شده همین مبحث مطرح شده است و برای ما مهم است این تعطیلات سال تحصیلی آینده را تحت تأثیر قرار ندهد. در مورد بازگشایی مدارس ستاد ملی مبارزه با کرونا هر زمان که معین کند مدارس بازخواهد شد و ما متناسب با زمان ازدست رفته اقدام خواهیم کرد، البته مدارس ما برای جبران زمان ازدست رفته از طریق فضای مجازی، آموزش های تلویزیونی و … به جبران این زمان اقدام می کنند لذا با احتساب آموزش های مجازی که داده می شود زمان از دست رفته را به دست خواهیم آورد.

برگزاری کنکور 20 روز پس از انتها امتحانات نهایی

وزیر آموزش وپرورش افزود: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش و پرورش می تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش وپرورش استان ها می دهیم تا بین 4 تا 6 هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند. همچنین کنکور 20 روز پس از انتها امتحانات نهایی انجام خواهد شد.

وی در مورد مدارس غیردولتی و سرویس های مدارس و سوالاتی که در مورد پرداخت شهریه آن ها در رسانه ها مطرح می شود، گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در هر استان موظف است در مورد خدماتی که مدرسه ارائه کرده است با میزان شهریه پرداختی را بررسی هایی را انجام دهد. همچنین کارگروهی دیگری در مورد سرویس های مدارس در استان ها پیش بینی و به استان ها تفویض اختیار شده است تا در این باره نیز تصمیم گیری کنند.

اعتبار رتبه بندی از محل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بود

حاجی میرزایی با اشاره به اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری 10 فوق العاده حقوق پیش بینی شده است و دولت هم به تازگی مصوبه ای داشته است که دستگاه هایی که این فوق العاده ها را افزایش نداده اند این کار را انجام دهند. معلمان، چون در سال 94 و 98 که قانون رتبه بندی برایشان اعلام شد از همین ظرفیت فصل دهم استفاده کردند.

وی در مورد سرنوشت رتبه بندی گفت: ستادی از قبل برای بحث رتبه بندی بین وزارت آموزش وپرورش، سازمان برنامه وبودجه و سازمان امور استخدامی تشکیل شده بود و اکنون این موضوع بررسی می شود که با لحاظ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، چه اتفاقی برای رتبه بندی باید بیافتد.

وزیر آموزش وپرورش تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش با تمام وجود تلاش می کنیم تا عدالت در پرداخت ها وجود داشته باشد و این موضوع نیز مورد تأکید رئیس جمهور نیز است.

1،800 میلیارد تومان مطالبات حق التدریس شاغلان

وی در مورد پرداخت حق التدریس شاغلان که مقدار آن 1،800 میلیارد تومان است، گفت: سازمان برنامه وبودجه تعهد کرده پس از پرداخت حقوق پرداخت حق التدریس شاغلین را در دستور کار قرار دهد و همچنین قول داده اند که تخصیص آموزش وپرورش را 110 درصد لحاظ کنند که در این صورت مطالبات محدودی به سال بعد منتقل می شود.

درخواست برای اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان

وزیر آموزش وپرورش در مورد اختصاص اینترنت رایگان به دانش آموزان گفت: در روز های اخیر بخشی از حجم اینترنت رایگان از طریق وزارت ارتباطات برای تلفن های ثابت انجام شد و با توجه به اینکه معلمان در شبکه های اجتماعی در تلاش برای آموزش مجازی دانش آموزان هستند، درخواست اینترنت رایگان بیشتری برای همکاران فرهنگی و دانش آموزان کرده ایم که در مورد این موضوع توافق کلی شده است و در اسرع وقت اطلاع رسانی های لازم را خواهیم کرد.

حاجی میرزایی در مورد اختصاص بیشتر زمان دانش آموزان به برنامه های شبکه های تلویزیونی و شبکه های اجتماعی گفت: ارائه آموزش ها از طریق تلویزیون و شبکه مجازی، علاوه بر اینکه به جلوگیری از تعطیل شدن آموزش کمک می کند، به معلمان و دانش آموزان در مورد غنی سازی ساعات ماندن در منزل و در مدت تعطیلات طولانی کمک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 760

به "آزمون سراسری 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی مدارس برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون سراسری 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی مدارس برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید