شروع انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا

به گزارش اخبار ورزشی، مردم سریلانکا شنبه 25 آبان به پای صندوق های رای رفته اند تا رئیس جمهور جدیدی را برای کشورشان انتخاب نمایند.

شروع انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا

از سفر با تور سریلانکا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این انتخابات در حالی برگزار می گردد که سریلانکا همچنان در کوشش است تا از لطمه حملات عید پاک به هتل ها و کلیساها که به شدت به اقتصاد این کشور که وابسته به صنعت گردشگری است صدمه زد، التیام یابد.

به گفته سیاست مداران و تحلیلگران، اوتابایا راجاپاکسه، وزیر دفاع سابق سریلانکا که 10 سال پیش بر شکست ارتش در برابر جدایی طلبان تامیل نظارت داشت و ساجیت ترماداسه، وزیر کشوردر رقابت تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند.

راجاپاکسه متعهد شده تا امنیت ملی را بهبود بخشد. این در حالی است که ترماداسه به دنبال ارتقای حومه کشور با وعده های مسکن دولتی، یونیفرم مدرسه برای دانش آموزان و وسائل بهداشتی برای زنان شده است؛ موضوعی که به ندرت به صورت علنی درباره آنها صحبت می گردد اما باعث شد تا زنان در کمپین انتخاباتی او شرکت نمایند.

این در حالی است که پلیس سریلانکا امروز گزارش داد که گروهی از افراد ناشناس اوایل صبح امروز پیش از شروع رسمی انتخابات به کاروانی از مسلمانان در شمال غرب کشور تیراندازی کردند. در جریان این تیراندازی هیچ فردی زخمی نشده، اما به گفته شاهدان چندین لاستیک خودرو آتش گرفته است.

  • تیراندازی افراد مسلح به رای دهندگان مسلمان سریلانکا

یکی از رای دهندگان گفت: مهم ترین مشکل فساد گسترده و عدم حسابررسی سیاستمداران است.

نزدیک به 16 میلیون تن از مردم سریلانکا واجد شرایط برای شرکت در این انتخابات هستند و این انتخابات به رای دهندگان اجازه می دهد تا سه نامزد را به ترتیب ترجیح شان در اوراق رای بنویسند.

آرا فورا پس از اتمام زمان رای گیری شمارش خواهد شد، اما بعید است که نتایج تا قبل از یکشنبه 26 آبان اعلام شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 493

به "شروع انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید