ادعای دوباره ترامپ درباره پیروزی در توئیت جدیدش

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران : دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تکرار ادعای پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور مدعی شد که در دو ایالت پنسیلوانیا و میشیگان صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند.

ادعای دوباره ترامپ درباره پیروزی در توئیت جدیدش

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، رئیس جمهور آمریکا در چند پیغام توییتری تازه در رد پذیرش شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت، صدها هزار رای به صورت غیر قانونی شمارش شدند.

با گذشت هشت روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بحران بر سر نتیجه این انتخابات همچنان ادامه دارد.

در حالی که بیشتر رسانه های آمریکایی از قبیل شبکه جمهوری خواه فاکس نیوز، جو بایدن و کامالا هریس را به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور منتخب خوانده اند و آنها هم اعلام پیروزی نموده اند، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور ضمن رد این موضوع، به تکرار ادعای خود درباره تقلب گسترده ادامه می دهد.

ترامپ بامداد امروز پنجشنبه (به وقت تهران) در چند پیغام توییتری باز هم از پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تقلب اطلاع داد؛ توییت های که بلافاصله واکنش منفی شرکت توییتر را به همراه داشت.

رئیس جمهور آمریکا ابتدا توییتی علیه موسسات نظرسنجی در این کشور منتشر کرد و نوشت: همه دارند سوال می نمایند که چرا نظرسنجی های اخیر درباره انتخابات ریاست جمهوری درباره من اینقدر نادرست بودند. خوب به خاطر اینکه این نظرسنجی ها جعلی هستند درست مثل رسانه های دست و پا چلفتی جریان اصلی.

وی در توییتی دیگر نوشت: من خوشحالم که حمایت کامل خودم از رانا مک دنیل به منظور ادامه ریاست او بر کمیته ملی حزب جمهوری خواه اعلام کنم. ما با 72 میلیون رای، از هر رئیس جمهور مستقر دیگری در تاریخ آمریکا بیشتر رای کسب کردیم و ما پیروز خواهیم شد.

ترامپ با پیش کشیدن موضوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به سراغ دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا با 20 رای الکترال و میشیگان با 16 رای الکترال رفت و باز هم مدعی شمارش آرای غیر قانونی شد.

رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: هیچ کس نمی خواهد گزارش دهد که پنسیلوانیا و میشیگان اجازه ندادند ناظران انتخاباتی ما و یا ناظران رای گیری (فرایند انتخابات و شمارش) را ببینند و نظارت نمایند. این موضوع مسبب صدها هزار رایی است که نباید اجازه شمارش به آنها داده می شد در نتیجه من به راحتی هر دوی این ایالت ها را پیروز می شوم. اینها را گزارش بدهید.

وی ساعتی بعد از این توییت ها دوباره نوشت: حالا (من در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) 73 میلیون رای قانونی دارم.

شرکت توییتر که در روزهای اخیر بارها به توییت های ترامپ درباره انتخابات واکنش منفی نشان داده است، باز هم در مخالفت با محتوای توییت های تازه او زیر آنها نوشته است: این ادعا درباره تقلب در انتخابات، مورد مناقشه است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1185

به "ادعای دوباره ترامپ درباره پیروزی در توئیت جدیدش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای دوباره ترامپ درباره پیروزی در توئیت جدیدش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید