واکنش بایدن و پلوسی به تبرئه ترامپ

به گزارش اخبار ورزشی، تهران (پانا) - رئیس جمهوری آمریکا و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تبرئه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در جلسه استیضاح سنا انتقاد کردند.

واکنش بایدن و پلوسی به تبرئه ترامپ

به گزارش العالم، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به تبرئه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در جلسه استیضاح سنا، توضیح داد که این فصل غم انگیز از تاریخ آمریکا یادآور تزلزل دموکراسی است. در جلسه رأی گیری سنا درخصوص رسیدگی به اتهام ترامپ در تحریک به شورش، 57 سناتور آمریکایی علیه رئیس جمهوری سابق آمریکا رأی دادند و 43 نفر از او حمایت کردند و از آنجایی که این لایحه دو سوم اکثریت سنا را به دست نیاورد، ترامپ از اتهام تحریک به شورش در حمله هوادارانش به کنگره در تاریخ 6 ژانویه (17 دی ماه) تبرئه شد.

بایدن پس از تبرئه ترامپ در جلسه استیضاح سنا، با صدور بیانیه ای تأکید کرد که علیرغم آنکه رئیس جمهوری سابق آمریکا در این جلسه تبرئه شد اما وی همچنان گناهکار است. وی در این خصوص شرح داد: حتی آنهایی همچون میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا که با این محکومیت (ترامپ) مخالفت کردند، نیز بر این باورند که ترامپ در تخلف شرم آور از وظیفه مقصر و گناهکار است و عملاً و از نظر اخلاقی مسئول تحریک خشونت های ایجاد شده در کنگره است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بیانیه خود از آن هایی که با شجاعت در روز 6 ژانویه (در حادثه خشونت در کنگره آمریکا) ایستادگی و محافظت کردند و همچنین مقام های انتخاباتی، قضات و اعضای دو حزب که در جریان انتخابات ریاست جمهوری در محافظت از تمامیت دموکراسی ما از خود شجاعت نشان دادند قدردانی کرد.

وی سپس تبرئه ترامپ را فصل غم انگیزی در تاریخ آمریکا توصیف کرد و گفت: این فصل غم انگیز در تاریخ ما یادآور شکننده بودن دموکراسی است. اینکه، باید همواره از آن (دموکراسی) دفاع کرد، اینکه ما باید همواره هوشیار باشیم.

گروهی از جمهوریخواستار بزدل باعث تبرئه ترامپ شدند

همچنین نانسی پلوسی در کنگره آمریکا اظهار داشت: آنچه امروز (شنبه) در سنا شاهد آن بودیم، یک گروه بزدل از جمهوریخواستار بودند که ظاهرا گزینه دیگری نداشتند و از دفاع در برابر کار خود می ترسند. وی اضافه نمود: دروغ های عظیم ترامپ درباره تقلب در نتایج انتخابات، مهاجمان را به حمله به کنگره تحریک کرد، اما جمهوری خواستاری که ترامپ را در جلسه [استیضاح] سنا محکوم نکردند، قانون اساسی، کشور و مردم خود را نادیده گرفتند.

به گفته پلوسی، در محاکمه ترامپ در سنا، عدالت محقق نشد و جمهوری خواستار در این باره مقصر هستند

خاتمه در دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنای آمریکا 57 نفر از سناتورها که به عنوان هیات منصفه این محکمه سوگند یاد نموده بودند، با مجرم شناختن ترامپ موافقت کردند و 43 سناتور هم خلاف این نظر را داشتند. برای محکومیت ترامپ دست کم 67 نفر از سناتورها باید به مجرمیت او رای مثبت می دادند. در میان افرادی که به مجرم بودن ترامپ رای مثبت دادند، 7 سناتور جمهوریخواه حضور داشت.

ترامپ در سال 2019 هم به اتهام سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در برابر کنگره در مجلس نمایندگان استیضاح شد اما در دادگاه سنا، تبرئه شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1358

به "واکنش بایدن و پلوسی به تبرئه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بایدن و پلوسی به تبرئه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید