افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی های کرونا در هفته های اخیر

به گزارش اخبار ورزشی، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت (WHO) گفت: موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-19 در دنیا برای هشتمین هفته متوالی فرایند افزایشی داشته است.

افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی های کرونا در هفته های اخیر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان دنیای بهداشت روز گذشته (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت: موارد دنیای ابتلا به کووید-19 برای هشتمین هفته متوالی افزایش پیدا نموده است.

وی اضافه نمود: هفته گذشته موارد جدید ابتلا به این بیماری بیش از 5.2 میلیون نفر اعلام شد که بیشترین رقم موارد ابتلا در مدت یک هفته بوده است. همچنین موارد فوت ناشی از بیماری کووید-19 برای پنجمین هفته متوالی افزایش پیدا نموده و اکنون مجموع فوتی ها در دنیا از سه میلیون نفر فراتر رفته است.

به گفته دبیرکل سازمان دنیای بهداشت، این روال به گونه ای پیش رفته که طی 9 ماه آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به یک میلیون نفر رسید، سپس ظرف چهار ماه آمار کل فوتی ها از دو میلیون نفر گذشت و این آمار در ظرف سه ماه بعد، از سه میلیون قربانی هم عبور کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت اضافه نمود: در ماه های اخیر موارد ابتلا و بستری در بیمارستان در میان افراد 25 تا 59 به میزان هشداردهنده ای افزایش پیدا نموده که می تواند در نتیجه سرایت پذیری بیشتر گونه های ویروس و افزایش تعاملات اجتماعی در میان جوانان باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1473

به "افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی های کرونا در هفته های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی های کرونا در هفته های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید