انصارالله: شورای امنیت مسئول وخامت اوضاع انسانی در یمن است

به گزارش اخبار ورزشی، عضو شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد که همۀ مسئولیت شرایط کنونی یمن از زمان قرار دریافت در ذیل بند هفت منشور سازمان ملل متحد بر عهده شورای امنیت است.

انصارالله: شورای امنیت مسئول وخامت اوضاع انسانی در یمن است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در توئیتی ضمن انتقاد از مواضع شورای امنیت همۀ مسئولیت شرایط کنونی یمن از زمان قرار دریافت یمن در ذیل بند هفت منشور سازمان ملل متحد را متوجه شورای امنیت دانست.

وی با انتقاد از شورای امنیت سازمان ملل به خاطر قرار دریافت یمن در ذیل بند هفت منشور سازمان ملل متحد، این تصمیم را بر پایۀ داده های اطلاعاتی گمراه کنندۀ دولت هایی دانست که در چارچوب ائتلاف، به یمن، یورش برده اند.

این عضو شواری عالی سیاسی یمن از شورای امنیت خواست که سازمان ملل را به اجرای توافق امضا شده با جمهوری یمن برای پیشگیری از رخ دادن فاجعۀ نشت کردن نفت کش، ملزم کند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن، اواخر مارس گذشته، یک سند رسمی را منتشر کرد که در آن، دفتر خدمات پروژه ای سازمان ملل متحد آخرین توافق میان سازمان ملل متحد و کمیتۀ نظارت به نمایندگی از جمهوری یمن، برای اجرای توافق حفاظت و ارزیابی مخازن نفت کش صافر را نشان می دهد. این سند با وجود این که توسط طرفین امضا شد اما پس از آن، سازمان ملل، از آن روی گرداند.

این توئیت چند ساعت قبل از برگزاری جلسۀ شورای امنیت برای بررسی آخرین شرایط نفت کش صافر که طی چند سال گذشته در بندر الحدیده لنگر انداخته و حاوی یک میلیون بشکه نفت است و بیم نشت نفت آن و آسیب به محیط زیست وجود دارد، منتشر شد.

یمن با قطعنامۀ 2216 سازمان ملل متحد در 24 فروردین 1394 ذیل بند هفت منشور سازمان ملل قرار گرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1537

به "انصارالله: شورای امنیت مسئول وخامت اوضاع انسانی در یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: شورای امنیت مسئول وخامت اوضاع انسانی در یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید