این زن که رقیب لوکاشنکو بود به لیتوانی فرار کرد، عکس

به گزارش اخبار ورزشی، فارس نوشت: طبق اعلام وزیر خارجه لیتوانی، اسوتلانا تیخانوفکسایا نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری بلاروس به لیتوانی رفته است.

این زن که رقیب لوکاشنکو بود به لیتوانی فرار کرد، عکس

لیناس ویسیوس وزیر خارجه لیتوانی در پیامی توییتری خبر داد که رقیب اصلی الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در انتخابات جنجالی اخیر، از کشورش متواری شده و به لیتوانی گریخته است.

همزمان با شدت دریافت دخالت های خارجی در امور داخلی بلاروس به بهانه برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور و انتشار خبرهایی مبنی بر خشونت ها در اعتراض به نتایج آن، خبرها از فرار اسوتلانا تیخانوفکسایا رقیب ناکام این انتخابات به لیتوانی حکایت دارد.

لیناس ویسیوس وزیر خارجه لیتوانی در پیامی توییتری نوشت: اسوتلانا تیخانوفکسایا حالش خوب است و او در لیتوانی است.

اعلام خبر گریختن تیخانوفکسایا به لیتوانی در حالی اجرا شده که او نامزد اصلی و رقیب الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور کنونی بلاروس در انتخابات ریاست جمهوری بود.

اسوتلانا تیخانوفکسایا رقیب اصلی و ناکام بلاروس

طبق اعلام کمیته مرکزی انتخابات بلاروس، لوکاشنکو توانست با کسب 80.23 درصد آرا در انتخابات پیروز شود و سهم خانم تیخانوفکسایا 9.9 درصد آرا بوده است.

اسوتلانا تیخانوفکسایا به دنبال انتشار نتایج انتخابات مدعی شد که او برنده شده و نتایج اعلام شده را متقبلانه می داند و خواهان بازشماری آرا است.

به دنبال اعلام نتایج انتخابات بلاروس، معترضان در خیابان ها تظاهرات کرده و دو شب متوالی دست به تجمعات زده اند؛ تجمعاتی که به خشونت هم کشیده شد و طبق اعلام وزارت کشور بلاروس دستکم یک کشته بر جا گذاشت.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1032

به "این زن که رقیب لوکاشنکو بود به لیتوانی فرار کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن که رقیب لوکاشنکو بود به لیتوانی فرار کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید