برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس سازمان راهداری با تاکید بر این که ارتقای ایمنی جاده ها دغدغه اصلی سازمان است از برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده های کشور اطلاع داد.

برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، داریوش امانی با گرامیداشت 7 اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در حمل و نقل و تأثیر آن در توسعه مالی، نامگذاری این روز به عنوان روز ایمنی حمل و نقل در راستای تأکید بیش از پیش بر رعایت نکات ایمنی در شقوق مختلف حمل و نقل و از جمله بخش حمل و نقل جاده ای بوده است.

وی ادامه داد: به این ترتیب موضوع حیاتی و مهم ایمنی هر ساله مورد توجه آحاد مختلف جامعه به ویژه دستگاه های مربوطه قرار گیرد و اهمیت مطلع سازی جامعه، آموزش و انجام اقدامات مؤثر در زمینه ارتقای ایمنی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده در جهت افزایش ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور اشاره نمود و اضافه نمود: در راستای اصلاح و برطرف نقاط پرحادثه در طول محورهای مواصلاتی کشور، این نقاط شناسایی شده و طی تفاهم انجام شده با پلیس راه، بخش زیادی از نقاط مذکور تا به امروز برطرف شده است. امیدواریم سایر نقاط شناسایی شده نیز تا انتها امسال برطرف گردد و تا زمان برطرف نقاط مذکور، پیش بینی لازم برای آشکارسازی این نقاط و اطلاع رسانی لازم به رانندگان در طول مسیرها انجام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: ساخت مجتمع های خدماتی - رفاهی در طول راه ها از اقدامات بنیادین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جهت ایجاد امکان استراحت کاربران جاده ای و پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی است.

امانی در این باره یادآور شد: در زمان حاضر 877 مجتمع خدماتی - رفاهی در راه های کشور در حال بهره برداری است، 496 مجتمع خدماتی - رفاهی در حال احداث و 850 مجتمع خدماتی رفاهی در مرحله اخذ استعلام است و به طور میانگین در هر 96 کیلومتر یک مجتمع خدماتی - رفاهی وجود دارد که با بهره برداری از مجتمع های در حال احداث، این رقم به طور میانگین به هر 61 کیلومتر یک مجتمع خواهد رسید.

وی درباره اقدامات نرم افزاری در جهت افزایش ضریب ایمنی راه های کشور اضافه نمود: با توجه به تأثیر دوربین های نظارت تصویری و دوربین های ثبت تخلفات حمل و نقل جاده ای در رعایت نکات ایمنی تردد توسط رانندگان و کاربران جاده ای، بر مبنای فراخوان انجام شده، 2000 دستگاه دوربین نظارت تصویری و دوربین ثبت تخلفات به تعداد فعلی اضافه گردد که پیش بینی می گردد با راه اندازی دوربین های مذکور، قدرت نظارت و به تبع آن ضریب ایمنی در جاده های کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اجرای اقداماتی نظیر خط کشی، نصب نیوجرسی و گاردریل را در راستای ایمن سازی راه ها عنوان نمود که در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واقع شده است.

امانی از افزایش تعاملات با معاونت راهور نیروی انتظامی به منظور همراهی و همدلی بیشتر بین دو دستگاه در جهت افزایش ایمنی اطلاع داد و گفت: احداث پاسگاه های منسجم از سالیان قبل شروع شده و در امسال پیش بینی برای احداث 40 پاسگاه در طول راه های کشور به منظور افزایش نظارت پلیس انجام شده است.

وی اضافه نمود: با راه اندازی برنامه تلویزیونی رو به راه و برنامه رادیویی با من راه بیا کوشش شده از ظرفیت رسانه ملی در جهت دریافت دیدگاه ها و گزارش های مردمی و ترویج فرهنگ ایمنی در این بخش استفاده گردد، همچنین از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط مطلوب با مخاطبان و اطلاع رسانی های لازم در مورد ایمنی بهره برداری گردد.

وی تاکید نمود: آموزش رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای از دیگر رویکردهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که در دوره شیوع ویروس کرونا این دوره های آموزشی به صورت مجازی برای رانندگان برگزار می گردد.

وی تحقق ایمنی پایدار را در گرو مشارکت همگانی و تعامل و همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط دانست و ابراز امیدواری کرد مجموع برنامه های پیش بینی شده، منجر به افزایش ایمنی و کاهش تصادفات در بخش حمل و نقل جاده ای گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1514

به "برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید