بهترین نکات خرید کابینت

به گزارش اخبار ورزشی، بسیاری از قسمت های آشپزخانه مانند دیوارها، وسایل و غیره مورد توجه دیزاینر ها قرار می گیرند. کابینت ها نیز از جمله مواردی هستند که می توانند به راحتی به آشپزخانه رنگ تازه ای ببخشند. در این مقاله با ترند های مربوط به کابینت آشنا می شوید.

بهترین نکات خرید کابینت

اگر می خواهید از یک متخصص یاری بگیرید می تونید در قدم اول می توانید هزینه ساخت کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت ساز در تهران باشید می توانید درخواست ساخت کابینت ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر دریافت همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

چوب:

سابق بر این استفاده از چوب در کابینت ها، امری دمده و قدیمی محسوب می شد اما جالب است بدانید که استفاده ار چوب در کابینت ها دوباره مرسوم شده است. استفاده از انواع چوب با بافت های مختلف، در صمیمی نشان دادن فضا، بسیار موثر است. شما می توانید انواع مختلفی را با توجه به مدل درب کابینت و پرداخت نهایی آن، انتخاب کنید. می توانید از مدل های قدیمی و یا جدیدتر با توجه به سلیقه خود بهره ببرید.

طبقه بندی:

کابینت های بدون در، می توانند ظاهری متفاوت به آشپزخانه شما ببخشند. در اینجا حتی احتیاج به خرید طبقه بندی های جدید نیست و شما به راحتی می توانید با جدا کردن درب کابینت، آن را تبدیل به این نوع از طبقه بندی ها بکنید. در غیر این صورت می توانید با اضافه کردن طبقه بندی و نصب آن ها به دیوار، از آن ها بهره ببرید و انواع ظرف و گلدان گل را بر روی طبقات قرار دهید.

کابینت با در شیشه ای:

این نوع از کابینت ها باعث ایجاد تنوع می شوند و آشپزخانه را از یکنواختی در می آورند. می توانید ظرف های تزیینی را در معرض نمایش قرار دهید.

کابینت های آبی رنگ:

آبی یکی از رنگ های پرطرفدار است و از این رنگ، در ساختار کابینت ها نیز استفاده می گردد. طیف های مختلفی از این رنگ، بسیار مورد استقبال است.

ابزارآلات دیگر:

شما می توانید با تعویض دستگیره های کابینت، ظاهر جدیدی در آن ایجاد کنید. مثلا کابینت های بنفش رنگ با دستگیره های طلایی می تواند بسیار جالب توجه باشد. این دستگیره های آنتیک را می توانید در مغازه های عتیقه فروشی پیدا کنید.

کابینت های سرتاسری:

استفاده از این نوع کابینت، می تواند بسیار کاربردی باشد. بسیاری این نوع از کابینت را با نوع شیشه ایو یا بدون در، ترکیب می نمایند تا ظاهری جذاب تر به آن ببخشند. در طبقات این نوع از کابینت ها انواع و اقسام وسایل جای می گیرد.

کابینت های دو رنگ:

برای کابینت های بالایی و پایینی، دو رنگ متفاوت را در نظر بگیرید. این عدم تطابق رنگ، باعث می گردد که محیط، دلپذیرتر به نظر برسد. مثلا می توانید رنگ کابینت های پایینی را با کاشی ها ست کنید.

کابینت های خاکستری:

خاکستری کماکان یکی از محبوب ترین رنگ ها برای دیوارها و کابینت ها است. برای اینکه به بهترین ترکیب رنگ دست یابید، بهتر است به نورگیر بودن و سایر رنگ های موجود در آشپزخانه توجه کنید.

طبقه بندی های محدود:

اگر فضای شما کم است، می توانید از تعداد کمتری از طبقه بندی بهره ببرید. در این طبقه بندی ها فقط ظروفی که تمایل به نشان دادن آن ها را دارید، قرار دهید و بر روی طبقه بندی نزدیک به گاز، ادویه ها را بگذارید. با نبود کابینت های عظیم، فضا بسیار دلباز تر به نظر می آید. این نوع از طبقه بندی ها برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است.

جزییات سنتی:

شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف، به کابینت های خود ظاهری قدیمی و وینتج ببخشید.

روشن و ساده:

کابینت های سفید در انواع آشپزخانه استفاده می شوند و بسیار محبوب و کاربردی هستند. این رنگ سفید باعث می گردد که آشپزخانه روشن تر و دلباز تر به نظر برسد.

فضاهای کاربردی:

بسیاری از کابینت ها، دارای فضاهای کاربردی هستند. این فضاها می توانند بسیار دلباز باشند و وسایل گوناگونی را مانند سینی بتوان در آن ها، جا داد.

وسایل آشپزخانه توکار:

استفاده از اینگونه وسایل، باعث مرتب به نظر رسیدن آشپزخانه می گردد. به عنوان مثال استفاده از یخچال های توکار، ظاهری متفاوت به آشپزخانه می بخشد. استفاده از درب های همرنگ با سایر کابینت ها، در این ترند، بسیار مورد توجه است.

استفاده از طبقه های مکعبی شکل:

در این طبقات می توان کتاب های آشپزی، وسایل موردعلاقه و جاادویه ای ها را قرار داد. برای رنگ آمیزی، می توانید از رنگ های هماهنگ با سایر کابینت ها و یا رنگ های متضاد بهره ببرید.

استفاده همزمان از متریال های مختلف:

شما می توانید از متریال های گوناگون با رنگ های مختلف در کابینت ها بهره ببرید. مثلا استفاده از رنگ آبی و چوب می تواند ظاهری زیبا به آشپزخانه شما ببخشد.

جزیره با رنگ متفاوت:

می توان از جزیره ای با رنگ متفاوت با سایر کابینت ها در آشپزخانه استفاده کرد. این کار ظاهر محیط را از یکنواختی خارج می نماید. مثلا در آشپزخانه ای با کابینت های مشکی، می توان از جزیره ای به رنگ سفید استفاده کرد. این کار فضا را گرم تر نشان می دهد.

کشوهای کاربردی:

امروزه در کابینت ها و کشوها، فضاهایی تعبیه شده تا وسایل را بتوان مرتب تر در آن ها قرار داد. مثلا دسته هایی برای آویزان کردن کیسه ها. درون کشوها نیز قسمت بندی شده تا ظروف مرتب تر در آن ها قرار بگیرند و از فضا نیز به صورت مفید استفاده گردد.

استفاده از کابینت ها به صورت ترکیبی:

استفاده از انواع مختلف کابینت، باعث دلباز به نظر رسیدن فضا می گردد. در یک فضا می توان از کابینت های طبقه ای و سایر مدل ها به صورت ترکیبی استفاده کرد.

استفاده از اثاثیه منزل در آشپزخانه:

این ترند که به نظر می آید از مدل های اروپایی الگو گرفته است، در بعضی از آشپزخانه ها استفاده می گردد. بوفه و جعبه نگهداری از ظروف چینی، جای کابینت را در این گونه از آشپزخانه ها گرفته اند.

استفاده از رنگ و کاغذدیواری در طبقه بندی ها:

در دیوار پشت طبقه بندی ها، می توان از رنگ ها و کاغذدیواری های متفاوت استفاده کرد. این رنگ بندی سلیقه ای است و به آشپزخانه ظاهری جذاب می بخشد.

توجه به جزئیات دیگر:

امروزه کابینت ها صرفا جعبه هایی برای نگهداری وسایل و ظروف نیستند و جنبه زیبایی ظاهری آن ها نیز مورد توجه قرار می گیرد. کنده کاری، قوس های موجود بر روی در و برآمدگی و فرورفتگی های موجود بر زیر کانتر، باعث می شوند که کابینت ها زیباتر و شیک تر به نظر بیایند.

منبع: اتاق
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1178

به "بهترین نکات خرید کابینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نکات خرید کابینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید