ظریف: رایزنی ها با روسیه و چین در چارچوب مشورت های مستمر با این 2 شریک راهبردی است

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر امور خارجه رایزنی ها با روسیه و چین را در چارچوب مشورت های مستمر با این 2 شریک راهبردی ایران برشمرد و گفت که با لاوروف گفتگوی بسیار مهمی درباره برجام داشته است.

ظریف: رایزنی ها با روسیه و چین در چارچوب مشورت های مستمر با این 2 شریک راهبردی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز (دوشنبه) پس از سرانجام رایزنی هایش با سرگئی لاوروف همتای روس در مسکو در تشریح تبادل نظرهای اجرا شده با بیان اینکه تبادل نظری بسیار خوبی با آقای لاوروف داشتم، گفت: روابط دوجانبه را مرور کردیم و اینکه چگونه می گردد بیش از پیش این روابط را گسترش داد.

وی با بیان اینکه کمیسیون های مشترک دو کشور بسیار فعالند و در حوزه های مختلف فعالیت ادامه دارد، مطرح نمود: اما قرار شد از روش هایی که برای تسریع اجرای توافقات دو رئیس جمهور می گردد از آن استفاده کرد، استفاده کنیم.

لاوروف به ایران می آید/نشست سران آستانه/ اجلاس ایران، آذربایجان و روسیه

ظریف با بیان اینکه برای سفرها برنامه ریزی کردیم از جمله سفر آقای لاوورف به ایران، اجلاس سه جانبه آستانه در سطح سران و همچنین اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه، گفت: در این زمینه ها هماهنگی های اولیه را انجام دادیم.

وی اضافه نمود: درباره برجام تبادل نظری بسیار مهمی داشتیم، در اینکه چگونه ایران، روسیه، چین و دیگر کشورهایی که همفکر ما هستند، می توانیم با سیاست های خلاف قانون آمریکا برای از بین بردن برجام مقابله کنیم و اروپایی ها را تشویق کنیم که تعهداتشان در برجام را اجرا نمایند.

وزیر خارجه با بیان اینکه در بحث منطقه طرح ایران (صلح هرمز) مورد حمایت روسیه است و ما هم همیشه از نقش مثبت روسیه و طرح روسیه برای منطقه خلیج فارس استقبال کردیم، گفت: درباره سوریه و شرایط در عراق و افغانستان و سایر موضوعات منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردیم.

وی درباره سفرش به روسیه و چین هم گفت: ما همکاری های خوبی با روسیه و چین داریم و دو همکار استراتژیک و شریک راهبردی ما هستند و این تبادل نظرها را ادامه می دهیم و البته این تبادل نظرها در قالب مشورت های مستمری است که ما داریم و این هم ادامه همان مشورت هاست.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شب گذشته در رأس هیأتی به منظور رایزنی با سرگئی لاوروف همتای روس خود راهی مسکو شد و امروز رایزنی هایی را با وزیر خارجه روسیه داشت و در ادامه این سفر و در پاسخ به دعوتی وانگ یی همتای چینی خود راهی پکن شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 536

به "ظریف: رایزنی ها با روسیه و چین در چارچوب مشورت های مستمر با این 2 شریک راهبردی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: رایزنی ها با روسیه و چین در چارچوب مشورت های مستمر با این 2 شریک راهبردی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید