عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش شروع می گردد

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران/هرمزگان طی امضای تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش وپرورش و سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور معاون وزیر، عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش شروع می گردد.

عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش شروع می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه ads استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گفت وگو با اخبار ورزشی، اضافه نمود: کلنگ عملیات ساخت و نوسازی شش مدرسه در دهه فجر بر زمین زده خواهد شد و با سرعت عملیات ساخت آن انجام خواهد شد.

غلامحسین مظفری با تأکید بر لزوم برداشته شدن قدم های عملیاتی، گفت: در دوره های پیشین هم به خیلی از این موارد پرداخته شده اما آنچه مورد اهمیت است، اجرایی و فاصله دریافت عقب ماندگی های فیزیکی و سخت افزاری است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه هیچ بودجه ای از دولت شامل این سازمان نمی گردد، اظهار کرد: بدون همکاری وزارت آموزش وپرورش، امکان به روز کردن مجموعه ها در حد شاخصه های ملی وجود ندارد.

مظفری افزود: از هم اکنون باید برای نوسازی، بازسازی و به روز کردن مدارس کیش برای سال جدید تحصیلی اقدام و برنامه ریزی کرد و اماکنی را که قابلیت تغییر کاربری دارند، شناسایی کرد.

وی با طرح ایده آماده کردن خودروی ویژه برای بچه ها استثنایی با بهره گیری از مربیان و آموزش آنان، از لزوم افزایش دانش بچه ها و حمایت از خانواده های آنان سخن گفت و اظهار کرد: منطقه آزاد کیش آمادگی طراحی و اجرای این ایده را به عنوان پایلوت کشوری دارد.

مظفری با تأکید بر لزوم کم کردن فاصله بین آموزش عالی و آموزش وپرورش در کیش، مرکز نوآوری را از جمله مجموعه هایی دانست که به ارتقای فضای دانش آموزی یاری خواهد نمود و در این میان با نام بردن از اعضای شورای راهبردی این مجموعه، توضیح داد: کوشش و خواسته سازمان منطقه آزاد کیش بر این است که در این مرکز و شرکت های دانش بنیان، آموزش های عمومی داده گردد.

مظفری اضافه نمود: باید از بحث های مقدماتی و سخت افزاری مدارس عبور کرد و به فکر ارتقای مباحث و شاخص های کیفی باشیم.

وی با اشاره به نقش آموزش در توسعه کیش گفت: بر اساس سرانه های استاندارد و مطالعاتی شده، زمین موردنیاز به صورت 99ساله برای واگذاری با کاربری آموزشی در کیش پیش بینی شده است.

مظفری همچنین برای میزبانی دائمی موزه های ملی و فرهنگی و فراهم آوردن امکانات لازم، اعلام آمادگی کرد.

همچنین مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در گفت وگو با اخبار ورزشی، با بیان اینکه بهترین فرصت همراه با منعطف ترین راهکار های ممکن امروز در سازمان برای ارتقا و بهبود نظام آموزشی در کیش وجود دارد.

سعید پورزادی افزود: در جهت تحقق سیاست ها کوشش های زیادی برای عملیاتی شدن ساخت این مدارس شده است.

وی اضافه نمود: از برنامه های عمرانی سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی نوسازی مدرسه هاجر در منطقه میرمهنا است که بالای 30 سال قدمت دارد، زمین این مدرسه با متراژ 4000 مترمربع تحویل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شده و تخریب بنا از هفته آینده توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: این مدرسه در مقطع دبستان جز مدارس سبز و بر اساس فناوری های نوین بهینه سازی انرژی طراحی خواهد شد. فضای سبز با رویکرد آموزش سبز، آشنایی دانش آموزان با محیط زیست، آب و حفاظت از زمین با آزمایشگاه ها و کتب در اختیار از ویژگی این مدارس خواهد بود.

مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد در کنار این مدرسه، زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع برای ساخت مدرسه دوازده کلاسه در هفته آینده در شهرک میرمهنا تحویل خیری که توسط امام آدینه کیش معرفی شده، خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین دو قطعه زمین هرکدام به مساحت 4 هزار و 335 مترمربع در فاز 7 شهرک صدف برای ساخت دو باب مدرسه دیگر به آموزش وپرورش کیش در حال تحویل است،که بعد از ساخت مدارسی که بافت فرسوده دارند به این مکان جدید منتقل می شوند.

پورزادی اضافه نمود: مدرسه 18 کلاسه، در منطقه نوبنیاد در زمینی به مساحت 5300 مترمربع تماماً توسط سازمان منطقه آزاد کیش و با همت شرکت عمران و آب و خدمات ساخته خواهد شد و پیمانکار ساخت مدرسه در مرحله تجهیز کارگاه است.

مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد: با ساخت این تعداد مدرسه، شاخص فضای آموزشی مدارس کیش به شاخص های بین المللی فضای آموزشی نزدیک می گردد.

وی در خاتمه گفت: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یک قطعه زمین به مساحت 1500 مترمربع جهت ساخت مجتمع آموزش استثنایی در منطقه میرمهنا کیش به آموزش وپرورش اختصاص خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 663

به "عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید