فصل تازه همکاری های کابل-واشنگتن محور دیدار اتمر و خلیلزاد

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر امور خارجه افغانستان و نماینده ویژه آمریکا در امور صلح این کشور درباره فرایند صلح و فرصت های همکاری متقابل پس از خروج نظامیان خارجی در کابل گفت وگو کردند.

فصل تازه همکاری های کابل-واشنگتن محور دیدار اتمر و خلیلزاد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت امور خارجه افغانستان در بیانیه ای گفت که حنیف اتمر در دیدار با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا درباره موضوعات مربوط به فرایند صلح، تقویت اجماع منطقه ای با هدف رسیدن به صلح پایدار و فرصت های متقابل همکاری در چارچوب فصل نو روابط کابل-واشنگتن پس از خروج نظامیان ماموریت حمایت قاطع بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه افغانستان و نماینده ویژه آمریکا با درنظرداشت خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان درباره فرصت ها و چالش های همکاری های دو جانبه نیز تبادل نظر کردند.

براساس بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان، بخش عمده این دیدار درباره تسریع فرایند صلح، همکاری های اقتصادی، مبارزه با تروریسم و حفظ و تقویت دستاوردهای دو دهه گذشته افغانستان متمرکز بود.

این بیانیه می افزاید که دو طرف تقویت همکاری های منطقه ای را در چارچوب های سه و چند جانبه را متمم اصلی تامین صلح پایدار و مبارزه علیه تروریسم برای منطقه و افغانستان دانستند.

خلیلزاد پیش از این در دیدارهای جداگانه با اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز بر کاهش خشونت ها و آغاز گفت وگوهای جدی صلح با طالبان تاکید کرده بود.

نماینده ویژه آمریکا روز گذشته در رأس یک هیئتی متشکل از نمایندگان شورای امنیت ملی، وزارت دفاع و اداره آمریکا برای توسعه بین المللی به کابل آمد.

براساس بیانیه ریاست جمهوری افغانستان، بحث های هیئت آمریکایی با دولت افغانستان در محورهای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی و همکاری ها در عرصه های حقوق بشری و اقتصادی در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1548

به "فصل تازه همکاری های کابل-واشنگتن محور دیدار اتمر و خلیلزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل تازه همکاری های کابل-واشنگتن محور دیدار اتمر و خلیلزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید