ممانعت ارتش سوریه از عبور 11 خودروی آمریکایی در حسکه

به گزارش اخبار ورزشی، ارتش سوریه اجازه نداد 11 خودروی نظامی آمریکا از روستای حامو در استان حسکه عبور نمایند و آنان را مجبور کرد از همان مسیری که آمده بودند، بازگردند.

ممانعت ارتش سوریه از عبور 11 خودروی آمریکایی در حسکه

به گزارش گروه بین الملل اخبار ورزشی، منابع خبری سوری از ممانعت ارتش سوریه از عبور و مرور یک کاروان نظامی آمریکا اطلاع دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که یک ایست وبازرسی ارتش سوریه در قامشلی مانع از عبور 11 خودروی نظامی آمریکا شد.

خبرنگار سانا از حسکه اطلاع داد که این خودروهای هاموی آمریکا قصد داشتند از ایست وبازرسی ارتش سوریه در روستای حامو عبور نمایند که نیروهای ارتش سوریه اجازه این کار را ندادند.

به گفته وی، ارتش سوریه نظامیان آمریکایی را مجبور کرد از همان مسیری که آمده بودند، بازگردند و ساکنان این منطقه نیز، این کاروان آمریکایی را سنگ باران کردند.

در همین ارتباط، در تاریخ 23 بهمن ماه زمانی که گشتی های آمریکایی قصد عبور از روستای خربه عمو واقع در حومه شهر حسکه را داشتند، با ممانعت ارتش سوریه روبرو شدند.

پس از آن نیز اهالی این روستا و روستاهای بویر عاصی، خراب عسکر و القصیر به یاری ارتش سوریه آمده و با آمریکایی ها درگیر شدند که در این اثنا یک غیر نظامی سوری کشته شد و جنگنده های آمریکایی نیز خربه عمو را بمباران کردند.

ائتلاف آمریکایی پس از این درگیری در بیانیه ای مدعی شده بود که هیچ نیروی آمریکایی آسیب ندیده اند، ولی شیخ فیصل الیوسف شیخ عشیره الغنامه گفت که در جریان این درگیری یک نیروی آمریکایی کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

عشایر سوریه نیز 29 بهمن ماه در واکنش به تجاوزات آمریکایی ها، در خربه عمو نشستی برگزار کردند.

شیوخ قبال عرب سوریه در این نشست، ضمن اعلام همبستگی با ساکنان خربه عمو، از عشایر و سایر اقوام سوریه خواستند که در برابر اشغالگری آمریکا مقاومت نموده و آنان را از خاک سوریه بیرون برانند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 715

به "ممانعت ارتش سوریه از عبور 11 خودروی آمریکایی در حسکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت ارتش سوریه از عبور 11 خودروی آمریکایی در حسکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید