موگرینی: امیدوارم تعقل تحقق پیدا کند ، برجام همچنان پابرجاست

به گزارش اخبار ورزشی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به نشست امروزش با وزیران خارجه 1+4 و ایران گفت: توافق برجام همچنان پابرجاست و با هدف مشترک برای حفظ آن ادامه می دهیم.

موگرینی: امیدوارم تعقل تحقق پیدا کند ، برجام همچنان پابرجاست

ایسنا نوشت: فدریکا موگرینی بعد از نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال جلسه و دیداری بین ایران و آمریکا و اینکه ایران می خواهد برجام را ترک کند؟ گفت: در باره احتمال دیدار رهبران نمی توانم صحبت کنم و اینجا هستم به عنوان تسهیل کننده توافق و ضامن برجام. اما استقبال می کنم از تمام کوشش ها و گگردده شدن کانال های گفت وگو. جلسه امروز به روشنی این را در سطح وزرا گفت که توافق برجام همچنان پابرجاست و ادامه می دهیم با هدف مشترک برای حفظ آن.

وی ادامه داد: ما دو ستون داریم یکی مساله هسته ای و دیگری برداشتن تحریم هاست. ما کوشش داریم هر دو حفظ گردد و پنهان نمی کنم مشکل در اجرای این هدف وجود دارد اما همچنان همکاری می کنیم تا برجام حفظ گردد.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد: هر اقدامی ایران انجام داده را تا الان می تواند بازگردد به خاطر اینکه این به نفع همه است و به نفع امنیت و اقتصاد همه ماست. امیدوارم تعقل تحقق پیدا کند و ملاقات امروز بتواند به حفظ برجام در آینده منجر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 323

به "موگرینی: امیدوارم تعقل تحقق پیدا کند ، برجام همچنان پابرجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: امیدوارم تعقل تحقق پیدا کند ، برجام همچنان پابرجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید