نتوانستیم از ظرفیت قانون اساسی برای برطرف تبعیض به درستی استفاده کنیم

به گزارش اخبار ورزشی، نماینده استان فارس در شورای عالی استانها با بیان اینکه در 3 بند از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی به برطرف تبعیض و اجرای عدالت اشاره شده و این ماموریت مهم را بر عهده شورای عالی استان ها گذاشته است، گفت: اما ما نتوانستیم این ظرفیت را به درستی پیاده کنیم.

نتوانستیم از ظرفیت قانون اساسی برای برطرف تبعیض به درستی استفاده کنیم

به گزارش خبرنگاران، سیدعبدالرزاق موسوی نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها در نطق پیش از دستور خود در چهلمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها با اشاره به سرانجام دوره پنجم شوراهای شهر و روستا گفت: از مسئولان انتخابات شوراها اعم از ناظر و مجری درخواست داریم با توجه به صندلی مهم شوراها زمینه مشارکت مردم و ورود افراد توانمند به شوراها را فراهم نمایند.

وی اضافه کرد: کشور و مردم ما شرایط سختی را به دلیل فشارهای ناشی از تحریم دنیای استکبار از طرفی و فرصت سوزی و نادیده دریافت شرایط و مسائل مردم توسط بعضی از مسئولان کشور از سوی دیگر و همه گیری ویروس کووید 19 ، فشارهای روانی و مالی ناشی از آن را تحمل می نمایند.

موسوی ضمن تقدیر از فعالان نظام سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، شهادت مجاهدان سلامت را تسلیت گفت و یادشان را گرامی داشت.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل شوراها و تاریخچه تشکیل این نهاد مردمی، گفت: پس از تشکیل شوراها، متاسفانه در گذر زمان و نوع نگاه مسئولین دولتی و مجلس، برخلاف آنچه انتظار می رفت، حدود اختیارات شوراها کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: البته شرایط شوراها در مناطق مختلف کشور تحت تاثیر فعالیت خود شوراها و مسئولین کشوری و محلی متفاوت بوده است. به عنوان مثال شوراهای شهر واقع شده در شهرهای مناطق آزاد خود داستان دیگری است که باید در خصوص آن فکری کرد.

موسوی تاکید نمود: کمبود آموزش و تجربه و نحوه و شرایط انتخاب شوراها به ویژه شوراهای فرادست زمینه ای برای مجالس و دولت ها شد تا به جای برطرف موانع، خود در جهت محدود کردن هرچه بیشتر شوراها گام بردارند.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها ادامه داد: اکنون در ماه های سرانجامی دوره پنجم شوراها باید به عقب برگشته و نگاه کنیم ببینیم چه کردیم و از قدرت ها و امکانات موجود برای ارتقاء صندلی شوراها تا چه میزان استفاده کردیم.

وی ادامه داد: در 3 بند از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی به برطرف تبعیض و اجرای عدالت اشاره شده و این ماموریت مهم را بر عهده شورای عالی استان ها گذاشته است، اما ما نتوانستیم این ظرفیت را به درستی پیاده کنیم. هر چند در این زمینه مصوباتی داشته ایم اما نتوانسته ایم مجلس و دولت را متقاعد به همکاری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1415

به "نتوانستیم از ظرفیت قانون اساسی برای برطرف تبعیض به درستی استفاده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتوانستیم از ظرفیت قانون اساسی برای برطرف تبعیض به درستی استفاده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید