نمایش 270 اثر کارتون و کاریکاتور در نمایشگاه نبض زمین

به گزارش اخبار ورزشی، خانه کاریکاتور ایران نمایشگاه کارتون و کاریکاتور نبض زمین را از 10 خرداد به مناسبت روز جهانی محیط زیست به صورت مجازی برگزار می کند.

نمایش 270 اثر کارتون و کاریکاتور در نمایشگاه نبض زمین

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، خانه کاریکاتور ایران به مناسبت روز جهانی محیط زیست (5 ژوئن) با بهره گیری از زبان تأثیرگذار کارتون و کاریکاتور، نمایشگاه نبض زمین را با هدف اهمیت این موضوع از نگاه هنرمندان و جلب توجه همگانی برای حفظ و نگهداری از محیط زیست با آثاری از هنرمندان ایران و جهان برنامه ریزی و سامان دهی نموده است.

در این نمایشگاه که به صورت مجازی در صفحات اینستاگرام خانه کاریکاتور و فرهنگسرا های ارسباران، اندیشه، گلستان، سرو، بهمن، تهران و دانش به نمایش در می آید، موضوعاتی همچون آلودگی هوا، گرم شدن کره زمین، حفاظت از حیوانات و جنگل ها، کمبود منابع آبی و … انتخاب و بر اساس آن، تعداد 270 اثر کارتون و کاریکاتور گردآوری و در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

شهرام بابایی رئیس خانه کاریکاتور ایران درباره این نمایشگاه گفت: امروزه نوآوری ها و پیشرفت های علمی و صنعتی بشر، فارغ از مزایا و رفاهی که به همراه داشته است، اختلالات و آسیب های بسیاری را در فرایند طبیعی حیات کره زمین و موجوادت زنده ساکن آن ایجاد نموده است. مسائلی همچون گرم شدن کره زمین، افزایش سطح آب ها، کاهش لایه ازون، بحران آب، جنگل زدایی، بیابان زایی، افزایش آلودگی هوا، دفع زباله های سمی، نابودی تنوع زیستی -جانوری و …، همه از عوامل تهدید کننده و مخرب سیاره ما بوده و هر لحظه ذخایر و منابع طبیعی جهان در زمینه آب، خاک، هوا و… دستخوش کاهش و آسیب می شود و عدم تدبیر در مورد آن، پیامد های جبران ناپذیر و خطرناکی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع و ضرورت توجه همه افراد جامعه در ایران و جهان ضروری است تا ضمن بازنگری و اصلاح رفتار های زیست محیطی و تغییر در شیوه مصرف انرژی، از بی توجهی و سو استفاده بی رویه نسل امروز از منابع زیستی جلوگیری نموده و مانع نابودی کره زمین در آینده ای نه چندان دور شویم.

بابایی گفت: به همین منظور تلاش شد است تا از زاویه نگاه هنرمندان کارتونیست این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار داده و در این راستا نمایشگاه نبض زمین را برنامه ریزی و با همکاری و مشارکت هشت فرهنگسرا در مناطق مختلف شهر تهران برگزار کنیم. امید است این نمایشگاه در گسترش حس مسئولیت شهفرایندان در قبال محیط زیست تأثیرگذار واقع شود و گامی مؤثر در جهت اصلاح رفتار های زیست محیطی برداشته شود.

نمایشگاه نبض زمین 10 خرداد تا 10 تیر 1400 از طریق صفحات اینستاگرام به آدرس های زیر قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1531

به "نمایش 270 اثر کارتون و کاریکاتور در نمایشگاه نبض زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش 270 اثر کارتون و کاریکاتور در نمایشگاه نبض زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید