هواپیمای فوق سبک در اراک چرا سقوط کرد؟

به گزارش اخبار ورزشی، تهران (پانا) -سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه سانحه هواپیمای فوق سبک در فرودگاه اراک را منتشر کرد.

هواپیمای فوق سبک در اراک چرا سقوط کرد؟

به گزارش خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر آنالیز سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه سانحه روز گذشته فرودگاه اراک را بر روی پرتال خود منتشر کرد. در این گزارش آمده است: پس از کسب اطلاع از وقوع سانحه یک هواپیمای آموزشی فوق سبک به علامت ثبت 1129-EP در فرودگاه اراک، سریعاً تیم آنالیز سانحه در محل سانحه حاضر و گزارش اولیه مکتوب شده است.

هواپیمای فوق سبک از نوع فانتوم ساخت شرکتCourvus کشور مجارستان به علامت ثبت 1129-EP، با مالکیت شخصی و تحت بهره برداری شرکت ساتراپ شایسته مهرگان در ساعت 10:06 به وقت محلی روز سه شنبه با هدف انجام پرواز آموزشی از باند 26 فرودگاه اراک به پرواز درآمده و بلافاصله خلبان درخواست بازگشت و فرود در فرودگاه نموده که در حین گردش هواپیما به سمت چپ (Wind Cross Left) احتمالا به حالت واماندگی (Stall) رسیده و پس از برخورد به زمین دچار سانحه می گردد.

در این سانحه آقای معلم خلبان پروازبا سن 71 سال و دانشجو با سن 35 سال به شدت مصدوم شده و بر اثر شدت برخورد جان خود را از دست داده اند

متعاقب بروز سانحه پرسنل فرودگاه اراک مطابق با دستورالعمل اضطراری فرودگاه، نسبت به هماهنگی برای حضور تیم های اعزامی از شهر یعنی دادستان، اورژانس، نیروی انتظامی و پزشک قانونی در محل سانحه اقدام نموده و ضمن آنالیز اولیه و تهیه صورتجلسه با مجوز دادستان، پیکرهای هر دو خلبان را به پزشک قانونی اراک به منظور انجام آزمایشات پزشکی و تشریفات قانونی انتقال دادند.

دفتر آنالیز سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری با اطلاع واحد برج مراقبت فرودگاه مذکور، نسبت به جمع آوری اطلاعات، هماهنگی با فرودگاه، مرجع قضایی مربوطه و تشکیل تیم آنالیز سانحه اقدام کرد و سریعاً یک تیم کارشناسی به محل سانحه اعزام و اقدامات اولیه انجام پذیرفت. باتوجه به مستندات سایت سانحه، لاشه هواپیما از سایت سانحه جمع آوری و به محل مناسب منتقل شد تا آزمایشات لازم بر روی موتور و سطوح کنترل فرامین انجام گردد.

گفتنی است که این هواپیما دارای اجازه نامه پرواز و همچنین بیمه نامه بوده و بهره برداری از آن با انواع آموزشی، تفریحی، شخصی به تازگی در فرودگاه اراک آغاز شده است.

بدیهی است گزارش نهایی آنالیز سانحه پس از دریافت کلیه مستندات و آنالیز های کارشناسی متعاقباً ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1529

به "هواپیمای فوق سبک در اراک چرا سقوط کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمای فوق سبک در اراک چرا سقوط کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید