واکنش انصارالله به تصمیم آمریکا درباره این جنبش

به گزارش اخبار ورزشی، ایرنا نوشت: عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن پنجشنبه شب در واکنش به اعتراف نماینده ویژه آمریکا در امور یمن در به رسمیت شناخته شدن این گروه توسط واشنگتن گفت: دستآوردهای و پیروزی های میدان نبرد ایالات متحده را مجبور کرد که انصارالله را به عنوان یک طرف قانونی در یمن به رسمیت بشناسد.

واکنش انصارالله به تصمیم آمریکا درباره این جنبش

عبد الوهاب المحبشی به المیادین گفت: این سخنان لندرکینگ در واقع اعتراف ضمنی به این است که ایالات متحده در پشت پرده جنگ یمن حضور داشته است.

تیموثی لندرکینگ پنجشنبه گفت که آمریکا حوثی ها [جنبش انصارالله] را به عنوان یک طرف قانونی به یمن به رسمیت می شناسد.

سخنان المحبشی یک ماه پس از آن روی می دهد که عملیات تهاجمی گسترده ارتش و کمیته های مردمی یمن در جیزان واقع در جنوب عربستان شدت گرفت.

این عملیات از سه جهت اصلی مواضع ارتش سعودی در جبل الام بی سی- تباب الفخیده و التبه البیضاء- القمبوره، العمود، تویلق و شرق قایم صیاب انجام شد و نیروهای یمنی در جریان این عملیات، به پیشروی های بزرگی دست یافته و کنترل کامل این مناطق را در دست دریافتد و خسارات زیادی را به نیروهای دشمن وارد کردند.

در جریان این عملیات شماری از افسران و نظامیان ارتش ائتلاف عربستان در کمین هایی که زره پوش ها را هدف گرفت و تلاش داشتند، فرار کنند و نیز با هدف قرار دریافت دیگر استحکامات دشمن کشته یا زخمی شدند.

همچنین براساس این گزارش بیش از 80 افسر و نظامی ارتش عربستان و مزدوران سودانی و یمنی مورد حمایت ریاض در این عملیات کشته یا زخمی شدند.

در شهر راهبردی مأرب نیز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مناطق راهبردی را به کنترل خود درآورده اند و در این میان منابع یمنی از فروپاشی نیروهای ائتلاف و متحدان آن خبر می دهند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن زمام نبرد را در اطراف شهر مأرب به دست گرفته اند و مطابق با نقشه های نظامی خود برای کاهش تلفات در حال عقب راندن نیروهای وابسته به ریاض هستند.

نیروهای ائتلاف عربستان تا اوایل زمستان سال 98 ابتکار عمل را در استان مارب در دست داشتند اما با شروع عملیات رزمندگان یمنی تحولات میدانی تغییر کرد و بخش های وسیعی از این استان از اشغال خارج شد و همه امیدهای ریاض بر باد رفت.

استان مارب که قلب یمن خوانده می شود از محور غربی حدود 170 کیلومتر با شهر صنعاء فاصله دارد و دروازه شرقی پایتخت به شمار می رود و شمال و جنوب یمن را به یکدیگر متصل می کند و سرشار از منابع گازی و نفتی است و همین مسأله اهمیتش را چند برابر کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1570

به "واکنش انصارالله به تصمیم آمریکا درباره این جنبش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انصارالله به تصمیم آمریکا درباره این جنبش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید