وزارت صنعت جوابگوی مسائل پارافین سازان باشد، راه اندازی مجدد هر کارخانه تعطیل شده 10 میلیارد تومان هزینه دارد

به گزارش اخبار ورزشی، عضو تعاونی تولیدکنندگان پارافین گفت: وزارت صنعت باید این مسئولیت را بپذیرد که با همکاری سایر نهاد های مربوطه، مشکل واحد های تولیدی پارافینی را حل نماید.

وزارت صنعت جوابگوی مسائل پارافین سازان باشد، راه اندازی مجدد هر کارخانه تعطیل شده 10 میلیارد تومان هزینه دارد

مرتضی شهرکمک عضو تعاونی تولیدکنندگان پارافین ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی خبرنگاران، ضمن تاکید بر این که وزارت صنعت متولی رسیدگی به مسائل واحد های صنعتی است، بیان نمود: این وزارتخانه باید با همکاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در مجموعه وزارت نفت و همچنین پالایشگاه های تولید کننده لوبکات که تولید کننده مواد اولیه پالایشگاه های روغن ساز هستند، مشکل خوراک واحد های پارافینی را حل نماید.

او اضافه کرد: وزارت صنعت همچنین باید از کمک فکری تولیدکنندگان پارافین و سازمان بورس نیز استفاده کند، زیرا مواد اولیه واحد های پارافین ساز در بورس، یا کم عرضه می شود یا عرضه آن در تندر خارجی بورس صورت می گیرد و نتیجه تخصصی نبودن تخصیص خوراک، تعطیل شدن کارخانه های تولیدی است.

نایب رئیس اول کمیسیون شیمیایی و گاز اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی، با تاکید بر این که حدود 120 کارخانه تولید پارافین در کشور وجود دارد که بخش عمده ای از آن ها به دلیل مسائل تخصیص خوراک به تعطیلی کشیده اند، اظهار کرد: مصوبات شورای رقابت نیز مسئله ای را حل نکرد، به هر حال متولی واحد های تولیدی که دارای پروانه بهره برداری هستند، وزارت صنعت است. این وزارتخانه در درجه اول باید این مسئولیت را بپذیرد که با همکاری سایر نهاد های مربوطه، مشکل واحد های تولیدی پارافینی، قیرساز و هیدروکربنی را که یک دلیل واحد دارند، حل نماید.

بیشتر بخوانید:

  • تخلف 120 میلیارد تومانی پالایشگاه های روغن سازی در فروش مواد اولیه به صنایع پارافین سازی!

او با اشاره به این که واحد های تولیدکننده با روش های مختلفی از طریق اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی و تعاونی پارافین موضوع را به وزارت صنعت اطلاع رسانی کرده اند، گفت: متاسفانه یا نتوانستیم پاسخی برای نامه نگاری های خود دریافت کنیم، یا در برخی موارد نیز قول های مسئولان به نتیجه نرسید.

شهرکمک در انتها با تاکید بر این که اگر این مشکل حل نشود، تعداد اندک واحد های فعال تولید کننده پارافین نیز به زودی تعطیل می شوند، اضافه کرد: زمانی که یک واحد به دلیل نبود خوراک به تعطیلی می رسد، مانند پالایشگاهی که به مرحله اورهال رفته، با توجه به گران بودن قطعات و ابزار ها، هزینه بالایی برای راه اندازی مجدد خطوط تولید آن نیاز است. به طور کلی راه اندازی مجدد چنین واحد هایی، حداقل 10 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1737

به "وزارت صنعت جوابگوی مسائل پارافین سازان باشد، راه اندازی مجدد هر کارخانه تعطیل شده 10 میلیارد تومان هزینه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صنعت جوابگوی مسائل پارافین سازان باشد، راه اندازی مجدد هر کارخانه تعطیل شده 10 میلیارد تومان هزینه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید