پیشنهادها برای پلاسکو نتیجه می دهند؟

به گزارش اخبار ورزشی، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گوید: اگر مالک پلاسکو آماده باشد و رضایت دهد، سازمان میراث فرهنگی می تواند برای ایجاد و تجهیز موزه آتش نشانی در محل پلاسکو همکاری کند.

پیشنهادها برای پلاسکو نتیجه می دهند؟

یک هفته پیش و در وسط بحبوحه فاجعه پلاسکورضا کیانیان، بازیگر پیشنهادی را در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد؛ او در صفحه اینستاگرام خود نوشت؛

این فاجعه باید درس بزرگی برای ما باشد، درسی که هرگز نباید فراموش کنیم! درسی که باید در تاریخ و برای آیندگان جاودان بماند؛ درسی از ندانم کاری و غیرت و رشادت.

با دوستان هنرمندم به این نتیجه رسیدیم که پیشنهاد کنیم شهرداری این مکان را به بنای یادبود تبدیل کند که تندس همه آتش نشانان غیور و شهیدمان را در خود نگه داری کند و ابعاد این فاجععه شهری را که دنیا را بهت زده کرد، به نمایش بگذارد!

این ویرانه تبدیل به موزه و بنای یادبود گردد! و برج دیگری به تهران اضافه نگردد! تهران بیماری برج دارد. این موزه هشداری به این بیماری شهری هم هست.

محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حالت کلی پیشنهاد ایجاد موزه ای به یاد آتش نشانان فداکار پلاسکو را اتفاق مهمی می داند، اما در این زمینه به خبرنگاران می گوید: سازمان میراث فرهنگی از این ایده حمایت می نماید، اگر مجموعه مالکان، بنیاد مستضعفان و شهرداری نیز رضایت داشته باشند، ما می توانیم در طراحی و فرآیند موزه یک کار ویژه انجام دهیم.

او با بیان این که پیشنهاد ایجاد موزه در این فضا مناسب است، اما با توجه به مالکیت پلاسکو نخست باید رایزنی ها و صحبت ها در این زمینه انجام گردد، شرح می دهد: ما به عنوان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آماده ایم با بنیاد مستضعفان رایزنی کنیم، می توانیم برای ایجاد موزه، طراحی و تجهیز آن فضا به آن ها یاری کنیم. اگر مسائل حل و فصل گردد و بپذیرند ما آماده هر یاریی به آن ها هستیم.

طالبیان تاکید می نماید: اگر بنیاد مستضعفان آماده و راضی باشد، ما حاضر به رایزنی برای ایجاد موزه در فضای پلاسکو هستیم.

پلاک پلاسکو خود یک موزه است

او درباره شرایط پلاک پلاسکو که در آخرین روزهای آواربرداری کشف شد، نیز می گوید: احتمالا این پلاک در حال حاضر در اختیار شهرداری است، اما معتقدیم آن پلاک خود یک موزه است، این پلاک نهایتا باید در فضایی با عنوان موزه آتش نشانی قرار گیرد.

وی همچنین اظهار می نماید: اگر موزه در محل ساختمان پلاسکو ایجاد گردد، یک اتفاق فوق العاده است. بنابراین در صورت رضایت مالک تا زمان آماده سازی فضا می توانیم با مرکز آتش نشانی میدان حسن آباد تهران هماهنگی هایی را انجام دهیم، تا فضایی از آن مکان را به صورت موقت دراختیار موزه آتش نشانی قرار دهند.

طالبیان با بیان این که اگر شرایط مهیا باشد، می توان این کار را انجام داد، می گوید: کافی است مرکز آتش نشانی میدان حسن آباد توافق کند و کارشناسان اشیای مورد احتیاج را آنالیز نموده و انتخاب نمایند، در این شرایط کار سریع تر انجام می گردد تا موزه به صورت موقت در صورت رضایت مالک پلاسکو و حتی در صورت امکان به صورت دائم در فضای آن مرکز آتش نشانی ایجاد گردد.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛ انتها این اقدام را بسیار خوب پیش بینی می نماید و می گوید: به نتیجه رسیدن این کار احتیاجمند مشورت همه ارگان های دخیل در این زمینه است، تا باتوانند به یک نتیجه مورد نظر و پیروز برسند.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این نیز رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران پیشنهاد ایجاد موزه آتش نشانی را مطرح نموده بود.

او اعلام نموده بود: لباس ها و تجهیزات آتش نشانان ایثارگر، لوگوی فلزی ساختمان که تاریخ ساخت آن را نشان می داد و از قضا سالم از زیر آوار درآمد و حتی گاوصندوق های سوخته و بخشی از شبکه فلزی پنجره های این ساختمان 54 ساله می تواند در محلی با عنوان موزه آتش نشانی نگهداری شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 721

به "پیشنهادها برای پلاسکو نتیجه می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادها برای پلاسکو نتیجه می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید