چالشهای پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی نهاده شد

به گزارش اخبار ورزشی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، چالشهای پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی نهاده شد.

چالشهای پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی نهاده شد

محمدرضا امیری نژاد اظهار کرد: حفظ و احیای بناهای تاریخی به عنوان میراث گرانبهای این مرز و بوم در اولویت اداره کل میراث فرهنگی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و احیای ابنیه تاریخی اضافه نمود: آنالیز و ارزیابی مسائل و چالش های پیش روی بناهای تاریخی واگذار شده در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به دعوت و حضور کارشناسان صندوق حفظ و احیا اضافه نمود: با حضور این کارشناسان مسائل مختلف مرتبط با بناهای تاریخی واگذار شده از جمله هتل ایران و حمام مریان مطرح و مقرر شد با نظارت بیشتر از سوی صندوق و شتاب بخشیدن بر فعالیت ها در بازه زمانی معقول، بهره برداری از ساختمانهای مذکور در اولویت قرار گیرد.

امیری نژاد با تصریح بر اینکه فلسفه وجودی صندوق، یاری به ساماندهی و بازسازی بناهای تاریخی در معرض خطر بوده، گفت: در صورت تحقق این مهم بخش قابل توجهی از ساختمانهای تاریخی ساماندهی می شوند.

وی ضمن تشکر از حضور و همراهی کارشناسان صندوق اضافه نمود: کاستی ها و چالش های مطروحه حوزه واگذاری در مجموع مورد تأیید کارشناسان بوده که با قول مساعد پیگیری و نظارت، امید است در روند بازآفرینی بناها تسریع شده و در آینده ای نزدیک بهره برداری کامل از آنها انجام گیرد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بازنگری در قراردادهای ناموفق را یکی از مطالبات اصلی اداره کل و علاقمندان به حوزه میراث فرهنگی برشمرد و بیان نمود: از آنجایی که مواریث ارزشمند فرهنگی هویت ملی کشور است، کوشش در راستای پاسداشت و حفاظت از آن بر همگان فرض هست.

منبع: همگردی
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2134

به "چالشهای پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالشهای پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید