کرونای هندی به کارخانه ای در اشکذر یزد رسید

به گزارش اخبار ورزشی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: جواب آزمایش تست تعدادی از کارگران هندی واحد صنعتی یزد نوع جهش یافته هندی کالیفرنیایی جدید است.

کرونای هندی به کارخانه ای در اشکذر یزد رسید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش تسنیم، پس از ورود کرونای هندی به کشور، ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل جلسه داد و تصمیم های خوبی برای مهار این ویروس خطرناک در استان گرفته شد که بخشی از تصمیمات در مورد واحد های صنعتی و بخشی به حوزه سلامت مربوط بود.

پس از مشاهده اولین مورد بیماری در یکی از واحد های صنعتی اشکذر، تیم های مراقبت علوم پزشکی در این واحد حضور یافتند و از کارگران ایرانی و هندی تست گرفتند و نتایج تست اولیه و استانی تعدادی از آن ها مثبت شد و تست ها برای تایید تشخیص نوع ویروس به آزمایشگاه تهران ارسال شدند.

محمدرضا دهقانی گفت: یازده نمونه به تهران ارسال شده بود تا نوع ویروس جهش یافته معین گردد که بخشی از آن ها نوع جهش یافته هندی کالیفرنیایی جدید شناسایی شده بودند.

وی گفت: طبیعتا افراد دیگر هم که کرونا مثبت شدند تحت عنوان کرونا هندی تلقی می شوند تا بتوانیم هر چه سریعتر ویروس را کنترل کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: از قبل از ارسال نمونه ها به تهران اقدامات رصد، پیگیری، کنترل، شناسایی و قرنطینه اتباع هندی همچنین افراد ایرانی که در تماس با آن ها بودند انجام شد.

دهقانی با بیان اینکه در حال حاضر همه چیز در حال کنترل است اضافه نمود: همه افراد مبتلا شرایط مناسب و سرپایی دارند، و خوشبختانه در امر کنترل مسئله ای نیست.

وی در مورد تعداد نفرات توضیح داد: دقیقا معین نشده است که هر یازده نفر کرونا هندی باشد، اما طبق اعلام مسئولان و جواب آزمایشات گفته شده است که تعدادی از این ها مبتلا به ویروس جهش یافته هندی کالیفرنیایی هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: همه اتباع هندی به طور کامل، چه افرادی که کرونا مثبت بودند و چه افرادی که کرونا منفی بودند در قرنطینه کامل هستند، ایرانی ها هم در منزل تحت قرنطینه و کنترل هستند و از ورود سایر کارگران ایرانی به کارخانه جلوگیری به عمل آمده تا دو هفته بگذرد و پس از انجام آزمایش تست منفی ورود آزاد می گردد.

این ویروس جهش یافته هندی در مقایسه با ویروس های جهش یافته قبلی از قدرت سرایت، مرگ و میر بالاتری برخوردار است، هر چند کادر درمان با همه تجهیزات و امکانات موجود در حال خدمت رسانی و درمان بیماران هستند، اما امیدواریم با واکسیناسیون همگانی کرونا از مرگ و میر های ناشی از این بیماری جلوگیری گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1572

به "کرونای هندی به کارخانه ای در اشکذر یزد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای هندی به کارخانه ای در اشکذر یزد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید