گردشگری، اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی (ITC)

به گزارش اخبار ورزشی، مرکز تجارت بین المللی (ITC) تحت نظر سازمان تجارت جهانی (WTO) و کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD) فعالیت می کند و کانون اصلی سیستم سازمان ملل برای همکاری فنی با کشورهای در حال توسعه در راستای ارتقا بخشیدن به ظرفیت تجاری آن هاست.

گردشگری، اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی (ITC)

به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری در نشست هم اندیشی با نمایندگان مرکز تجارت بین المللی (ITC) که با حضور کارشناسان و مشاورانی از سازمان توسعه تجارت، وزارت امورخارجه، بخش های خصوصی و دانشگاهی کشورمان در محل معاونت گردشگری برگزار شد، گفت: به دنبال نشست های کارشناسی که به منظور تدوین استراتژی ملی صادرات انجام گرفته، چهار بخش اقتصادی اولویت دار کشورمان برای همکاری با طرف های اروپایی مشخص شده که به همین دلیل، حوزه گردشگری با کسب بیشترین امتیاز در اولویت اول همکاری پذیرفته شد.

معاون گردشگری اضافه کرد: با توجه به اینکه گردشگری، صنعتی بین المللی به شمار می آید، از این رو استفاده از تجارب پیروز جهانی و همکاری با نهادهای بین المللی از جمله مرکز تجارت بین المللی (ITC) از ضروریات حوزه گردشگری کشور برای حضور در این بازار پررقابت است.

وی ضمن تشریح برنامه های مهم در دست اقدام سازمان در حوزه گردشگری پیشنهاد کرد؛ همکاری با مرکز تجارت بین المللی نیز در چارچوب همین برنامه های در دست اجرا و در راستای افزایش غنای آن ها پیش برود که این پیشنهاد به دلیل همسویی با اهداف، برنامه ها و روش کار مشاوران ITC مورد استقبال قرار گرفت.

در ادامه این نشست، خانم الکساندرا گولووکو، نماینده مرکز تجارت بین المللی (ITC) در حضور نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی مرتبط ضمن معرفی فعالیت های ITC و ارائه مطالعات موردی پیروز (Case Studies) در سایر کشورها به بحث و تبادل نظر با حاضران پرداختند.

همچنین مدیران کل معاونت گردشگری نیز با ارائه نتایج و روند پیشبرد طرح های بین المللی گردشگری در دست اقدام، به ارائه راهکارهای اجرایی پیوند پروژه های مورد نظر با موضوع تدوین استراتژی های توسعه صادرات صنعت گردشگری با همکاری مرکز تجارت بین المللی (ITC) پرداختند.

منبع: مهر

منبع: همگردی
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 178

به "گردشگری، اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی (ITC)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری، اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی (ITC)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید