20 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به میهن انتقال یافتند

به گزارش اخبار ورزشی، با پیگیری سفارت ایران و مساعدت مقامات جمهوری آذربایجان و همکاری مقامات قضایی کشورمان، تعداد 20 زندانی ایرانی در نقطه صفر مرزی آستارا به میهن انتقال یافتند.

20 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به میهن انتقال یافتند

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو در گفتگویی از انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی به داخل کشور خبر داد و گفت: با پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران و مساعدت مقامات جمهوری آذربایجان و همکاری مقامات قضایی کشورمان، امروز چهارشنبه دوم تیرماه 1400 تعداد 20 زندانی ایرانی در مرحله بیست و هشتم اجرای موافقتنامه انتقال محکومین فی مابین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی آستارا به میهن انتقال یافتند. 9 تن از این زندانیان از بانوان هستند که با انتقال آنان تنها 3 بانوی ایرانی در زندان باقی ماندند که تلاش برای انتقال آنان در مراحل بعد ادامه خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: حدود 200 زندانی ایرانی دیگر در جمهوری آذربایجان عمدتا به جرم حمل مواد مخدر یا ورود غیر مجاز وجود دارند که تلاش خواهیم کرد زمینه تخفیف مجازات، عفو یا انتقال آنان را به مناسبت های مختلف فراهم نماییم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1612

به "20 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به میهن انتقال یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به میهن انتقال یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید