استفاده از ظرفیت نمایشگاه مجازی در پساکرونا نیز ضروری است

به گزارش اخبار ورزشی، معاون کسب وکار اتاق ایران با اشاره به ظرفیت های نهفته در نخستین نمایشگاه مجازی ایران که قرار است 5 تا 20 اسفند برگزار شود، یادآور شد: فضای مجازی این امکان را فراهم کرده تا یک نمایشگاه به وسعت و گستره ایران در تمام رشته ها برگزار شود. این فرصت برای انواع کسب وکارها که به دلیل شیوع کرونا در بازار خود دچار مشکل شدند، راهگشاست.

استفاده از ظرفیت نمایشگاه مجازی در پساکرونا نیز ضروری است

علی ملایی، معاون کسب وکار اتاق ایران در گفت وگو با پایگاه خبری گفت: یکی از وظایف اتاق ها در سراسر جهان، تسهیل محیط کسب وکار اعضای خود بوده و این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در جهان، منجر به بروز مسائل اقتصادی برای شرکت ها شد و ازاین رو، بسکمک از شرکت ها برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات خود، دچار مشکل شدند.

وی با تأکید با اینکه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی با هماهنگی کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران برنامه ریزی شده است، افزود: با مطالعه روی آمارهای اقتصادی در کشورهای مختلف، متوجه شدیم آن دسته از کشورهایی که از فناوری اطلاعات استفاده کرده و زیرساخت های فناورانه خود را طی دهه های گذشته تقویت کرده اند، توانستند علاوه بر اینکه رشد اقتصادی مناسب تری داشته باشند؛ تاب آوری بالاتری در برابر کرونا نیز از خود نشان دهند.

وی شرح داد: بر این اساس اتاق ایران با موضوع معاونت کسب وکار و کمیسیون فناوری اطلاعات، پیگیر فراهم آوردن شرایطی بود که در قالب آن، شرکت ها بتوانند با کاهش هزینه های بازاریابی، ماندگاری کالاهای خود را در بازارهای هدف صادراتی رقم زده و در این بازارها، فعالیت های مناسبی انجام داده یا حتی به بازارهای جدید دست پیدا کنند.

به گفته ملایی، نمایشگاه ها یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی هستند که متأسفانه استفاده از این ابزار با توجه به شیوع ویروس کرونا با مسائل و محدودیت هایی روبرو شد؛ به نحوی که شاهد توقف برگزاری انواع نمایشگاه ها در سراسر جهان بودیم و حتی اگر نمایشگاهی به صورت فیزیکی یا سنتی برگزار شد، بازدیدکنندگان داخلی و خارجی آن با توجه به شرایط کنونی، امکان بازدید و حضور در نمایشگاه را نداشتند.

او بهترین روش در برگزاری نمایشگاه را استفاده از پلتفرم و فضای دیجیتال مطرح نمود و گفت: می توان برای تمامی رشته ها در فضای مجازی نمایشگاه، برگزار کرد به گونه ای که شرکت ها در قالب آن بتوانند امکانات تولیدی و صادراتی خود را در بازار داخل و خارج از کشور معرفی کنند.

معاون کسب وکار اتاق ایران گفت: در این میان با هماهنگی به عمل آمده میان معاونت های مختلف در اتاق ایران، شرایطی فراهم شد تا معاونت بین الملل اتاق ایران، برای اطلاع رسانی به اتاق های مشترک بازرگانی، سفارتخانه های ایران در سایر کشورهای جهان و یا سفارتخانه های سایر کشورها در ایران پیشگام شود؛ ضمن اینکه به موازات آن، معاونت امور استان ها و تشکل های اتاق ایران، نسبت به اختصاص غرفه مجازی رایگان برای حضور اتاق های سراسر کشور و اتاق های مشترک بازرگانی اقدام کرده است.

ملایی ادامه داد: ازاین رو معاونت کسب وکار، از فعالان اقتصادی برای حضور در این نمایشگاه دعوت می کند تا علاوه بر حذف محدودیت های زمانی و مکانی و افزایش گستره بازاریابی کالاهای خود، بتوانند حضور مفیدتری در اقصی نقاط ایران و جهان هم زمان با کاهش هزینه ها داشته باشند.

بر اساس اظهارات معاون کسب وکار اتاق ایران، فضای مجازی این امکان را فراهم کرده تا یک نمایشگاه به وسعت و گستره ایران در تمام رشته ها برگزار شود و بازدیدکنندگان از جای جای ایران بتوانند بدون محدودیت زمانی و مکانی در آن حضور یافته و محصولات و خدمات خود را به روش های جدید بازاریابی و با ابزارهای فناورانه معرفی کنند.

او تأکید کرد: با برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران، شرکت ها این امکان را خواهند داشت تا از طریق ارائه کاتالوگ دیجیتال و تصاویر محصول و ویدئوهایی که از یک محصول تولید کرده اند، توانمندی خود را عرضه کنند. از سوی دیگر با امکان پخش زنده ای که در نمایشگاه مجازی ایران، طراحی و پیاده سازی شده است، شرکت ها می توانند محصولات و خدمات خود را با روش های جدید، معرفی کنند.

به باور معاون کسب وکار اتاق ایران، هم زمان با این رویداد، اتاق ایران گام های نخست خود را برای فرهنگ سازی در راستای بهره گیری فعالان اقتصادی از فضای فناوری اطلاعات کشور و ابزارهای دیجیتال برداشته و تلاش می کند تا دیدگاه مثبت نسبت به نمایشگاه مجازی شکل بگیرد.

ملایی معتقد است که تحول دیجیتال از جمله راهکارهای اصلی حفظ و توسعه کسب وکارها در جهانی امروز است؛ به این معنا که تداوم بهره گیری از ظرفیت این نمایشگاه در دوران پساکرونا نیز باعث کاهش هزینه و مدیریت زمان برای فعالان اقتصادی خواهد شد.

او ادامه داد: برگزاری نمایشگاه مجازی ایران با توجه به ظرفیت هایی که دارد باید در دوران پساکرونا نیز ادامه یابد؛ به نحوی که تمامی کسب وکارها به این سو حرکت کنند و با برگزاری نمایشگاه های مجازی، بعد زمان و مکان را در روبروه با مخاطبان خود مدیریت کنند.

معاون کسب وکار اتاق ایران ابراز امیدواری کرد: برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران که از 5 الی 20 اسفند ماه خواهد بود، همان طور که از شعار آن یعنی نمایشگاه مجازی، تداوم تجارت در عصر نوین پیدا است، بتواند به توسعه کسب وکار فعالان اقتصادی کل کشور کمک کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1335

به "استفاده از ظرفیت نمایشگاه مجازی در پساکرونا نیز ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت نمایشگاه مجازی در پساکرونا نیز ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید