افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه

به گزارش اخبار ورزشی، قرنطینه خانگی برای مقابله با کرونا در دنیا اگر چه امری لازم، اما تبعاتی از جمله افزایش خشونت های خانگی و خشونت علیه زنان را به همراه داشته بطوری که دبیرکل سازمان ملل نسبت به افزایش این گونه تبعات هشدار داده است.

افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه

به گزارش گروه بین الملل اخبار ورزشی، آنتونیو گوترش روز گذشته در سخنانی گفت: طی هفته های گذشته، درحالی که فشار های مالی و اجتماعی افزایش یافته و هراس و ترس برتری گرفته، ما شاهد فرایند وحشتناکی از تشدید خشونت های خانگی در سطح دنیا بودیم.

از زمان شروع قرنطینه برای مهار کرونا در دنیا، خبر های نسبتا زیادی از کشور های غربی مبنی بر افزایش خشونت علیه زنان در رسانه ها منتشر می گردد.

دبیر کل ملل متحد تاکید نموده قرنطینه خانگی و ماندن در محل زندگی روش مهمی برای مقابله با شیوع کرونا است، اما این نباید سبب زندانی شدن زنان با کسانی گردد که شریک زندگیشان هستند و به آن ها ستم می نمایند.

گوترش همچنین هشدار داده بسیاری از سازمان های فرادولتی و حامی قربانیان خشونت های خانگی، در شرایط فعلی یا پولی ندارند یا کلا از کار باز مانده اند.

او از دولت ها خواسته مسئله خشونت های خانگی را بسیار جدی بگیرند و آن را در میان اقدامات کلیدی خود در واکنش به همه گیری کووید-19 قرار دهند.

این اظهارات در حالی بیان شده که گزارش ها از گوشه و کنار دنیا حاکی از افزایش آماری خشونت های خانگی و بالا دریافت نگرانی ها در این مورد است.

در انگلیس یک گروه خیریه حامی قربانیان خشونت های خانگی از افزایش 25 درصد تماس های تلفنی و آن لاین نیازمندان یاری خبر داده است.

دولت فرانسه هفته پیش گفته بود خشونت های خانگی در فرایند قرنطینه خانگی در آن کشور بیش از 30 درصد افزایش داشته و قرار است برای یاری به قربانیان آن ها به هتل های ویژه انتقال داده شوند.

در گرینلند مقام های دولتی فروش نوشیدنی های الکلی را در پایتخت به کلی ممنوع نموده اند و هدف آن را نیز مقابله با خشونت های خانگی علیه بچه ها در جریان شیوع ویروس عنوان نموده اند.

در تونس نیز وزیر امور زنان در خصوص افزایش خشونت ها در جریان وضع محدودیت های آمد و شد هشدار داده است.

همچنین در آلمان اجبار به ماندن در خانه موجب افزایش مشاجرات خانوادگی و خشونت ها به ویژه در مناطق شهری این کشور شده است.

فرانسیسکا گیفی وزیرخانواده آلمان با بیان این مطلب گفت آمار های متفاوتی از میزان این خشونت های خانگی در شهر ها و مناطق مختلف کشور وجود دارد.

به گفته این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات (SPD) در مناطق روستایی که مردم در محیط های بازتر زندگی نموده و امکان بیرون رفتن از خانه را دارند، موارد خشونت های خانگی بسیار کمتر گزارش شده است.

این در حالی است که شهر های پرجمعیت با افزایش قابل توجه خشونت خانگی روبرو هستند و به ویژه در برلین این خشونت ها 10 درصد افزایش داشته است.

در حالی که به منظور کاستن از سرعت همه گیری کرونا، مراکز آموزشی، مدارس و مهدکودک ها بسته شده و فعالیت های روزمره مراکز اداری، تجاری و صنعتی متوقف شده است، اعمال محدودیت در خروج از خانه ها نیز بر دشواری شرایط افزوده است.

وزیر خانواده آلمان گفت طی سه هفته ای که از شروع تعطیلی همگانی و قرنطینه های خانگی در این کشور می گذرد میزان تماس های اورژانسی با نهاد های امداد خانواده رشد بیش از 20 درصدی داشته است.

در این میان علاوه بر زنان خانه دار، بچه ها و نوجوانان جزو گروه هایی هستند که بیشترین تماس را با شماره تلفن های اضطراری گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 814

به "افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید