ترامپ: چین درباره ویروس کرونا مرتکب اشتباهی وحشتناک شده است

به گزارش اخبار ورزشی، دونالد ترامپ چین را مرتکب اشتباهی هولناک در شیوع کروناویروس جدید دانست که کوشش نموده بر آن سرپوش بگذارد و گفت، از سوی رسانه ها با چنان رفتار خصومت آمیزی روبه رو شده که هیچ رییس جمهور دیگری در آمریکا آن را تجربه ننموده است.

ترامپ: چین درباره ویروس کرونا مرتکب اشتباهی وحشتناک شده است

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره منشا کروناویروس جدید گفت، چین اشتباهی وحشتناک مرتکب شده و کوشش نموده بر آن سرپوش بگذارد.

ترامپ در تبادل نظر با شبکه فاکس نیوز گفت: من فکر می کنم آنها اشتباهی وحشتناک انجام داده اند و نخواسته اند به آن اعتراف نمایند. نظر من این است که آنان مرتکب اشتباه شدند. آنان سعی کردند بر آن سرپوش بگذارند و آن را پنهان نمایند. می دانید، این کار بسیار شبیه خاموش کردن آتش است. آنان نتوانستند آتش (این بیماری) را خاموش نمایند.

ترامپ اضافه نمود: شیوع این بیماری می توانست در همان محل (چین) سرانجام یابد اما آنان بنا به دلایلی این کار را نکردند و ما می فهمیم دلیل آن چه بوده است.

با وجود آن که سازمان دنیای بهداشت منشا کووید 19 را خفاش های آلوده دانسته، جامعه اطلاعاتی آمریکا آن را ویروسی دست ساز یا ناشی از دستکاری ژنتیکی می پندارد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ در این تبادل نظر همچنین اظهار کرد که رسانه ها نسبت به دیگر روسای جمهور آمریکا از جمله آبراهام لینکلن، بدترین رفتار را با او داشته اند.

او در دفاع از درگیری های اخیرش با رسانه ها در پاسخ به سوالی درباره علت عدم پاسخگویی مستقیم به اخبار ورزشی طی نشست های خبری و به جای آن پرداختن به موفقیت های گذشته و سخنان مبهم گفت: من با چنان رسانه های متخاصمی روبه رو هستم که هیچ رییس جمهوری تا به امروز ندیده است.

ترامپ که در کنار یادبود آبراهام لینکلن، رییس جمهور سابق آمریکا نشست بود، با اشاره به این یادبود گفت: نزدیک ترین تجربه به شرایط من را این آقایی داشته که این جا است. همواره گفته شده که با هیچ کس به اندازه لینکلن بدرفتاری نشده است. من فکر می کنم با من رفتار بدتری اجرا شده است.

رییس جمهور آمریکا ادامه داد: آنان با سوالاتی سراغ من می آیند که در واقع شرم آور هستند. طریقه بیان و کلماتشان این گونه است. احساس می کنم اگر با آنان مهربان بودم، کنار زده می شدم. آنان با وحشتناک ترین و جانبدارانه ترین سوالات به سراغ من می آیند.

ترامپ با اشاره به بعضی اقداماتی که در دوران ریاست جمهوری اش انجام داده، گفت: ما این کارها را انجام داده ایم و باز هم با رسانه هایی بسیار متخاصم روبه رو هستیم. من احساس پشت این سوالات را به خوبی متوجه می شوم. به جای آن که از من سوالاتی عادی پرسیده گردد، با این حجم از خشم و نفرت روبه رو می شوم. به آنان نگاه می کنم و (پیش خود) می گویم، مشکلتان چیست؟!

در بخش دیگری از این گفت وگو رییس جمهوری آمریکا اظهار کرد تعداد قربانیان همه گیری ویروس کرونا در آمریکا ممکن است به یکصد هزار نفر برسد.

به گفته ترامپ، به رغم تعداد بالای قربانیان، کسب و کارها، سواحل، پارک ها و مدارس باید برای بازگشایی آماده شوند.

وی همچنین ابراز اطمینان کرد که واکسن کووید-19 تا سرانجام امسال فراوری گردد.

در این مصاحبه که در بنای یادبود آبراهام لینکلن در واشنگتن انجام شد، ترامپ با فاصله از دو مجری شبکه فاکس نشسته بود.

ترامپ گفت: بین 75، 80 تا یکصدهزار را از دست خواهیم داد... این رخداد وحشتناکی است و حتی یک نفر نباید جانش را از دست دهد.

ترامپ پیش تر گفته بود تعداد کشته شدگان همه گیری ویروس کرونا به 65 هزار نفر خواهد رسید.

این رقم یکشنبه از مرز 67 هزار نفر گذشت. بیشتر از یک میلیون و 155 هزار نفر نیز در آمریکا به کووید-19 مبتلا شده اند.

ترامپ تاکید نمود اگر اقدامات دولت او صورت نگرفته بود، رقم قربانیان این همه گیری می توانست حتی بیشتر از دو میلیون نفر باشد.

وی همچنین در سخنان خود از بازگشایی مجدد کسب و کارها و لغو تدریجی محدودیت های قرنطینه حمایت کرد.

ترامپ گفت: بالاخره از یک زمانی باید کشور بازگشایی گردد... مردم در امنیت خواهند بود. ما نکات زیادی را درباره این همه گیری فراگرفته ایم. انتخاب دیگری نداریم. نمی توانیم کشور را تعطیل نگه داریم. در این صورت کشوری باقی نخواهد ماند.

دست کم 30 میلیون نفر در آمریکا در هفته های گذشته به خاطر تعطیلی کسب و کارها و تبعات گسترش ویروس کرونا بی کار شده اند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 886

به "ترامپ: چین درباره ویروس کرونا مرتکب اشتباهی وحشتناک شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: چین درباره ویروس کرونا مرتکب اشتباهی وحشتناک شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید