خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه

به گزارش اخبار ورزشی، به گزارش خبرنگاران، کاظم جلالی در پاسخ به سوالی در مورد زمان بندی ارسال 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به ایران، گفت: تحویل واکسن ها از خرداد ماه امسال شروع خواهد شد و بر اساس برنامه زمان بندی مورد توافق طرفین، تا خاتمه پاییز تمامی 60 میلیون دوز واکسن به ایران ارسال می گردد.

خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت فرایند فراوری مشترک واکسن اسپوتنیک V در ایران از معرفی سومین شرکت ایرانی داوطلب فراوری مشترک به طرف روس اطلاع داد و گفت: هر شرکت ایرانی که توان واکسن سازی و زیرساخت فراوری این واکسن در داخل کشور را دارد می تواند درخواست خود را به ما ارایه دهد تا ما این شرکت را برای فراوری مشترک به طرف روس معرفی کنیم.

سفیر کشورمان در روسیه همچنین در مورد امکان خرید واکسن روسی به وسیله بخش خصوصی به محدود بودن توان فراوری روسیه اشاره و توضیح داد: این تلقی وجود دارد که واکسن در روسیه فراوری شده و از مجاری مختلف فروخته می گردد و کسی نیست که آن را بخرد. اما حقیقت این است که در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم است و ما نیز با این صندوق ارتباط داریم و در حال اجرا خرید دولتی هستیم.

جلالی با هشدار نسبت به احتمال سوءاستفاده بعضی سوداگران از احتیاج کشور به واکسن گفت: در روزهای اخیر تماس های زیادی از سوی بخش خصوصی و بعضی مسئولینی که دلسوزانه دنبال خرید واکسن هستند با ما گرفته شده و می گویند بعضی افراد ادعاهایی در مورد امکان تامین واکسن دارند. اما آنالیز بعضی ادعاها از سوی سفارت نشان داد که متاسفانه این ادعاها صحیح نیست. ما تاکید داریم که چنین ادعاهایی باید راستی آزمایی گردد تا خدایی نکرده این اتفاق نیافتد که دوباره ارز نیمایی به یک عده سوداگر تحویل گردد و این افراد نیز نتوانند کاری برای واردات واکسن انجام دهند.

آخرین اخبار کرونا را در خبرنگاران بخوانید.

منبع: خبرآنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1502

به "خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید