ماست، محافظ دندان ها

به گزارش اخبار ورزشی، بسیاری از فواید ماست برای همه شناخته شده است، مثلاً اینکه مصرف ماست می تواند به استحکام و سلامت استخوان ها یاری کند، از بروز عفونت ها پیشگیری نماید و اکنون می خواهیم در خصوص یکی دیگر از فواید ماست یعنی اثر آن بر روی دندان ها صحبت کنیم. دندان ها از میزان زیادی کلسیم تشکیل شده اند، بنابراین مصرف ماست در سلامت دهان و دندان تاثیر بسزایی دارد.

ماست، محافظ دندان ها

ماست، محافظ دندان ها

بسیاری از فواید ماست برای همه شناخته شده است، مثلاً اینکه مصرف ماست می تواند به استحکام و سلامت استخوان ها یاری کند، از بروز عفونت ها پیشگیری نماید و

اکنون می خواهیم در خصوص یکی دیگر از فواید ماست یعنی اثر آن بر روی دندان ها صحبت کنیم. دندان ها از مقدار زیادی کلسیم تشکیل شده اند، بنابراین مصرف ماست در سلامت دهان و دندان تاثیر بسزایی دارد.

پیشگیری از بیماری های پریودنتال:

اگر شما از جمله افرادی هستید که از دندان های خود به قدر کافی مراقبت نمی کنید، احتمال بروز بیماری های پریودنتال در شما بیشتر است. این بیماری نوعی عفونت باکتریایی است که می تواند باعث تحلیل رفتن لثه و افتادن دندان ها گردد. مصرف ماست می تواند در پیشگیری از این بیماری مؤثر باشد. اما نمی تواند به درمان عفونت دهانی یاری کند، بنابراین اگر دردی در دندان ها یا لثه خود دارید، به دندانپزشک مراجعه نمایید.

رشد دندان های بچه:

اگر چه دندان ها، استخوان نیستند، اما آنها هم رشد می کنند و دارای کلسیم می باشند، بنابراین بچه ها باید به مقدار کافی کلسیم دریافت کنند تا به رشد و استحکام دندان های خود یاری کنند. اگر کودک شما علاقه ای به نوشیدن شیر ندارد، برای او ماست معمولی یا ماست های طعم دار و میوه ای خریداری کنید.

پیشگیری از پوسیدگی دندان ها:

مسواک نزدن به مقدار، تنها دلیل پوسیدگی دندان نیست. اگر دندان ها استحکام کافی نداشته باشند، مینای دندان آسیب پذیر خواهد شد.

خوردن ماست می تواند به پیشگیری از پوسیدگی دندان یاری کند، زیرا در حفظ مقدار مناسب کلسیم در دندان ها موثر است. تمام کوشش آرواره و دندان های شما این است که غذا را به راحتی بجوید. پس از دندان های خود با دریافت مقدار کافی کلسیم مراقبت نمایید.

پیشگیری از برفک دهان:

برفک، نوعی عفونت قارچی دهان است. دلیل بروز برفک می تواند مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها و یا خشکی مزمن دهان باشد. بر اثر برفک، زبان شما با یک لایه سفید پوشیده می گردد و ممکن است باعث ایجاد درد و التهاب گردد. اگر برفک درمان نگردد، می تواند منجر به پوسیدگی دندان و سایر مسائل بهداشتی دهانی گردد. ماست دارای باکتری های سالمی است که می توانند به تعادل باکتریایی دهان یاری کنند. اگر شما در معرض خطر برفک هستید، مصرف منظم ماست، می تواند به کاهش احتمال توسعه این عفونت یاری کند.

منبع: دنیای تغذیه شماره 110

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1697

به "ماست، محافظ دندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماست، محافظ دندان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید