گام چهارم بر رفتار غرب اثرگذار نیست

به گزارش اخبار ورزشی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران تاثیرگذار نیست و طرف مقابل را وادار به اقدام عملی خاصی نخواهد کرد.

گام چهارم بر رفتار غرب اثرگذار نیست

به گزارش گروه رسانه های اخبار ورزشی، سیدحسین نقوی حسینی در مصاحبه با مهر، با اشاره به اعلام گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام گفت: بنده قبلا هم نقد خود را نسبت به گام های ایران در کاهش تعهدات برجامی مطرح نموده بودم و مجددا هم تاکید می کنم گام های ما در این راستا باید هر بار محکمتر از دفعات قبلی باشد.

وی با بیان اینکه ما نباید تا این حد به طرف مقابل فرصت دهیم، ادامه داد: گام های بعدی ما در کاهش تعهدات برجامی باید محکم تر باشد تا بلکه طرف مقابل تکان بخورد و تعهداتش را در برجام را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ما تاکنون هیچگونه عکس العملی از طرف مقابل ندیده ایم چرا که گام های ایران در کاهش تعهدات برجامی تاثیر زیادی نداشته است.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه کاهش تعهدات برجامی ما تاثیرات داخلی زیادی داشته است، ادامه داد: ما صنعت هسته ای خود را مجددا راه اندازی و فعال نموده ایم و کوشش می کنیم حرکات خوبی در این زمینه انجام گردد اما علیرغم اینکه این اقدامات اثرات داخلی خوبی داشته اما تاثیری در طرف مقابل نداشته است.

وی درباره گام چهارم گفت: این اقدام در حوزه صنعت هسته ای ما قطعا تاثیرگذار خواهد بود اما گازدهی فردو گام اثرگذاری که طرف مقابل را وادار به تحرک کند نیست و طبیعی است طرف مقابل هیچگونه اقدام عملی در راستای اجرای برجام انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد: با این رویه ای که دولت در کاهش تعهدات برجامی پیش گرفته است قطعا این گام ها نمی تواند اروپا را وادار به رفتار جدیدی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 467

به "گام چهارم بر رفتار غرب اثرگذار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام چهارم بر رفتار غرب اثرگذار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید