صنایع دستی

حمایت از صادرات فرش با ایجاد مرکز رشد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: با فضایی که امروز بر اصفهان حاکم بوده و باوجود روحیه جهادی موجود در استان، می توان با تعامل هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی، مسائل صنعت فرش را حل کرد.

4 بهمن 1398

دستگیری 14 حفار غیرمجاز در مازندران

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از دستگیری 14 نفر از حفاران و متجاوزان به عرصه های تاریخی و فرهنگی در آبان سال جاری خبرداد.

26 دی 1398

رشد 35 درصدی سفر اتباع ترکیه به ایران

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: سفر گردشگران ترکیه به ایران در یک سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

15 دی 1398

زمینه صادرات نمد در چهارمحال و بختیاری فراهم می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: زمینه صادرات تولیدات نمدی در این استان فراهم می گردد.

6 دی 1398

امضای تفاهم نامه توسعه گردشگری میان اصفهان و گوئیژو چین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از امضای تفاهم نامه توسعه گردشگری میان دو استان اصفهان و گوئیژو کشور چین با حضور لی فانگ رئیس دپارتمان روابط عمومی، تبلیغات و تبادل گردشگر این استان اطلاع داد .

23 آذر 1398

پاسخ معاون حقوقی وزارت میراث فرهنگی به نگرانی فعالان اقامتگاه های بوم گردی

معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی به نگرانی افراد فعال در حوزه بوم گردی واکنش نشان داد.

12 آذر 1398

بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری قم هم زمان با اربعین حسینی

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم از بازدید نظارتی تأسیسات گردشگری با توجه به تردد زائران از این استان به مناسبت اربعین حسینی اطلاع داد.

29 آبان 1398

آمادگی مراکز اقامتی ایلام برای ارائه خدمات شبانه روزی به زائران اربعین، ایجاد 6 پایگاه اطلاع رسانی معرفی استان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: به مناسبت اربعین حسینی برای اقامت و اسکان زائران اربعین 161 واحد اقامتی و پذیرایی در استان آمادگی کامل را دارند.

29 آبان 1398

برگ برنده ای به نام گردشگری

عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار:نزدیک به 4 دهه است که سازمان دنیای گردشگری سازمان ملل متحد 5 تا 12 مهرماه را هفته گردشگری نامیده است. سال جاری هفته گردشگری با شعار گردشگری و اشتغال، آینده ای بهتر برای همه پاس داشته می گردد تا بزرگ ترین، وسیع ترین و سریع ترین...

15 آبان 1398

دکتر مونسان ثبت ملی بافت 6 روستا را به استاندار کرمانشاه ابلاغ کرد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه هایی جداگانه خطاب به استاندار کرمانشاه، مراتب ثبت ملی بافت شش روستا را در این استان ابلاغ کرد.

28 مهر 1398

شروع عملیات ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از شروع عملیات مرمت ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان اطلاع داد.

25 مهر 1398

راه اندازی موزه باستان شناسی بجنورد به صورت جدی دنبال می گردد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تأکید بر اهمیت و احتیاج بجنورد به عنوان مرکز استان به فضاهای فرهنگی و موزه های متنوع، گفت: تمام اقدامات برای راه اندازی مجدد موزه مفخم بجنورد به صورت جدی در حال اجرا است.

21 مهر 1398

ظرفیت های قابل توجه میراث فرهنگی دستمایه کسب و کارهای فناورانه گردد

معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های قابل توجه میراث فرهنگی باید دستمایه کسب و کارهای فناورانه قرار گیرد توضیح داد: در این صورت میراث فرهنگی در کنار صندلی ارزنده ای که در اندوخته های سرمایه ای فرهنگی کشور دارد می تواند...

20 مهر 1398

با حضور مونسان جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان افتتاح شد

با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جشنواره گردو، منبت و فرش در تویسرکان افتتاح شد.

19 مهر 1398

راه اندازی 23 انجمن میراث فرهنگی در روستاهای باخرز

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری باخرز از راه اندازی 23 انجمن میراث فرهنگی در روستاهای این شهرستان اطلاع داد.

19 مهر 1398

چرا میز کشوری صادرات صنایع دستی به اصفهان واگذار شد؟

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در مورد مباحث مطرح شده پیرامون چرایی واگذاری میز صادرات صنایع دستی کشور به اصفهان، توضیحاتی را اعلام کرد.

17 مهر 1398

کارگاه آموزشی توانمندسازی تشکل های صنایع دستی استان گلستان برگزار می گردد

کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکل های صنایع دستی با رویکرد تسهیل گری در صنعت نساجی سنتی استان گلستان و با حضور معاون دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می گردد.

12 مهر 1398

سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی راه اندازی می گردد

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان راه اندازی می گردد.

12 مهر 1398

روند اجرای پروژه های میراث فرهنگی کرمان آنالیز شد

روند اجرای پروژه ساماندهی قلعه دختر و اردشیر، بام کرمان، باغ شاهزاده و میمند در دیدار استاندار کرمان با معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مورد ارزیابی نهاده شد.

9 مهر 1398

مرکز آموزش، فراوری و اشتغال صنایع دستی در برنطین هرمزگان افتتاح شد

با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان و مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی در امور بانوان و خانواده، مرکز آموزش، فراوری و اشتغال صنایع دستی روستای برنطین در شهر رودان افتتاح شد.

7 مهر 1398
تعداد: (35)